Srpen 2014

Téma týdne : Ztracené vzpomínky

30. srpna 2014 v 23:21 | Blanka |  Téma týdne
Ahoj všichni!

Téma týdne zní jasně - ztracené vzpomínky

Nejdříve jsem trochu váhala, co bych vlastně měla napsat. První, nad čím jsem se zamyslela : Jde vůbec nějaké vzpomínky ztratit? Došla jsem k závěru, že určitě ano. Vzpomínáme si snad na věci v útlém věku? NE! Ačkoli bysme si třeba i rádi vzpomněli. Prostě si je nepamatujeme, což je ale naprosto normální.

Někdy si ale říkám, že některé vzpomínky bych nejradši zařadila do sekce ztracené, ale nejde to. Prostě si je chtě, nechtě pamatuji, nejde je smazat nebo někde vytratit. A o čem mluvím? Konkrétně mluvím o své ztracené, dříve velmi dobré kamarádce(o které je na půl tento článek). Pokud se s někým přátelíte 8 let, trávíte společně mnoho času, máte opravdu velmi hodně zážitků, tak nejde tohoto člověka, ani společné vzpomínky na něj jen tak zapomenout. Vlastně ani nevím, co se stalo. Ještě na SŠ bylo vše v pořádku, ale s příchodem na vysokou, jsme se najednou odcizily. Ona se hodně stýká se svou již dřívější kamarádkou a mě jako by odstřihla. Nevím důvod, ani co jsem udělala špatně. V každém případě to tak je a mě to hodně, hodně mrzí, ačkoli to NIKDY nedám najevo. V tuto chvíli bych byla ráda, aby vzpomínky s ní byly v sekci ztracené a vzpomínky z dětství byly těmi pamatovanými, ale mám smůlu....

Na druhou stranu mám i přes to kolem sebe skvělé lidi a rodinu, proto si přeji, aby vzpomínky s nimi, případně na ně nikdy nepatřily do ztracených. A proč? Protože by to přeci byla velká škoda! Z tohoto důvodu i hodně ráda fotím, protože každá fotka mi připomene nějaký zážitek. Ať už jde o maturitní ples, dovolenou, oslavu narozenin nebo jen obyčejný výlet :)

Blanka

Co jsem doposud nakoupila na ebay

30. srpna 2014 v 0:52 | Blanka |  Nákupy + recenze
Ahoj všichni!

Několik lidí si přálo vidět, co vše jsem nakoupila na ebay. Nakupuji zhruba rok, takže věcí je opravdu hodně. Některé z nich jste již mohli vidět v předešlých článcích, proto je nebudu již zmiňovat.

V tomto článku se možná kupodivu neobjeví mnoho věcí a to z toho důvodu, že hodně mých nákupů představují náušnice. Protože jich je ale opravdu velké množství, bude trvat delší dobu než vše nafotím a vznikne kompletní článek :) Už dopředu ale říkám, že 100% bude :)

Řetízek Mickey
Docela vtipné :D Jeden z prvních nákupů na ebay, vlastně ani nevím, proč jsem si ho koupila, protože je mega infantilní a měla jsem ho tak jednou :D Na fotce příliš nevynikne, ale je celkem roztomilý :) Jediné co bych vytkla je to, že by řetízek mohl být trochu tenčí.

Cena: 45 Kč (aukce)
Doba dodání: 28 pracovních dní
Hodnocení: 10 z 10


Červené hodinky
Po vydražení jsem si říkala, zda nejsou moc kýčovité. A světe div se - NEJSOU! Jsou hrozně hezké, mile mě překvapily a určitě si koupím ještě jedny, tentokrát v černé barvě :) Mimochodem - byly dodány i s baterkou, která mi došla zhruba po roce, takže opravdu není co vytknout.

Cena: 50 Kč (aukce)
Doba dodání: 15 pracovních dní
Hodnocení: 10 z 10


Zebrované hodinky
Když přišly, tak jsem z nich byla hrozně nadšená. Už po prvním nošení se ale začaly černé pruhy ošoupávat. Jasně, mohu si koupit nový pásek, ale otázkou je, zda se mi to vůbec vyplatí. Na druhou stranu, co bych za ty peníze chtěla, že?

Doba dodání: 15 pracovních dní
Cena: 70 Kč(aukce)
Hodnocení: 8 z 10


Řetízek
Nemám co vytknout. Doposud nezčernal a to je nošený hodně. Pravdou ale je, že všechnu bižu skladuji ve tmě, tak nevím, zda to není i tím :)

Doba dodání: 15 pracovních dní
Cena: 20 Kč
Hodnocení: 10 z 10


Zlatý náramek
Bála jsem se, abych ho nasadila, protože mám silnější ruku, ale úplně v pohodě :)

Hodnocení: 10/10
Cena: 30 Kč
Doba dodání: 4 týdny


Organizér na šperky
Pro člověka, který má desítky párů náušnic, naprosto dokonalá věc! Pověsíte na ramínko do skříně, bižuterie je ve tmě, takže nečerná, šperky jsou přehledné a tím pádem se i snadněji hledají :) Snad nejlepší věc, kterou jsem zakoupila :D (což mimochodem říkám asi u každé páté věci :D)

Hodnocení: 10/10
Cena: 63 Kč


Kryt na telefon (Nokia 520)
Hodnocení: 10/10
Cena: 42 Kč


Cestovní pouzdro na čočky
Originální fotku se mi bohužel nepodařilo dohledat, tak snad mi odpustíte ;) Nevím, zda by se v praxi dalo použít. Šlo spíše o nějakou blbinku (mimo jiné) kamarádce k narozeninám. Svůj účel pouzdro splnilo a mám pocit, že z něj měla větší radost než z hlavního dárku :D

Hodnocení: 10/10
Cena: 38 Kč


Malá sklenička s lebkou
Bylo hodně naivní, když jsem si myslela, že sklenka dorazí v pořádku :D Samozřejmě přišla na padrť. Krabička cinkala takovým způsobem, že jsem ji ani neotvírala :D Prodejce mi ale vrátil bez problémů peníze, tak jsem ji objednala zde v ČR. Dorazila v pořádku, akorát stála 3x tolik ;)

Hodnocení: 0/10
Cena: 66 Kč


Bílé hodinky
Líbil se mi sportovnější styl hodinek, tak jsem si je koupila. Mám je asi rok a ciferník má již oprýskanou barvu, což ovšem spraví bílý lak na nehty. Co je ale velké -, že bílý silikonový pásek zežloutl, ačkoli jsem je měla v šuplíku. Aspoň jsem ale poučená, že bílý silikonový pásek už NE!

Hodnocení: 8/10
Cena: 86 Kč


Náhrdelník
Náhrdelník je moc hezký. Jediné co bych vytkla, že není zlatý jako na obrázku, ale spíše bronzový.

Hodnocení: 10/10
Cena: 27 Kč


Soví řetízek
Sova je moc hezká, barvu má bronzovou, tudíž ne, není zčernalá :)

Hodnocení: 10/10
Cena: 36 Kč

Zlatý náhrdelník
Je moc hezký, ale byl nošený párkrát, skladovaný ve tmě a i přes to začal řetízek černat.

Hodnocení: 9/10
Cena: 20 Kč


Sada náramků
Gumička je pružná, takže se přizpůsobí ruce.

Hodnocení: 10/10
Cena: 29 Kč


Růžový penál
Jsem s ním moc spokojená. Na pár propisek bohatě stačí. Mám ho už déle a stále drží ;)

Hodnocení: 10/10
Cena: 44 Kč

To je pro dnešek vše!
Mějte se krásně!

Blanka

2.den v Paříži

27. srpna 2014 v 8:20 | Blanka |  Letem světem
Ahoj všichni!

Dnes je na programu druhý den mého pařížského poznávání.

Hned z rána se mělo vyrazit do zámku ve Versailles, kam jsem se těšila hlavně kvůli nádherným zahradám. Někteří z našeho zájezdu si však zaplatili snídani. Původně mělo být vydávání snídaní už od 6:30, abychom brzy vyrazili a měli na zámek i zahrady čas, protože i zde platí - kdo dřív přijde...
V pátek byl ale svátek sv.Barbory (myslím) a proto se snídaně vydávaly až od 7:30. Super, skvělý, výborný. Jako můžu Vám říct, že zrovna na tyhle lidi jsem byla pěkně naštvaná. To si jako dospělí lidi nemůžou vzít kus vánočky nebo čehokoli, když na poznávacím zájezdu hraje hlavní roli čas? Kdyby to byl oběd nebo večeře, ale snídaně? To fakt nepochopim....
Do Versailles jsme dorazili v 10h a co myslíte? Na nádvoří neskutečnej dav! Otvírali v 9h, tudíž kdo nepřišel před 9.h. měl téměř smůlu. Ještě nikdy jsem neviděla takový množství lidí. Děs, běs...Do zahrady se musela stát tatáž fronta jako do zámku (bezpečnostní kontroly). Rozchod byl tři hodiny a já s přítelem jsem nějaké postávání ve frontě vzdala. Pršelo, byla zima, a proto jsme si udělali individuální prohlídku.


Musím říct, že tento den nezačal taktéž zrovna slibně. Na zámek jsme se oba těšili a zase nic. Prošli jsme tedy městečko a místní tržnici. Mimochodem čerstvost na tržnici na Vás přímo dýchá a ovoce volá KUP SI MĚ! To je jiná než u nás v Čechách. Teď si říkám, proč jsem to nezdokumentovala, ale v tu chvíli jsem si říkala, že když vytáhnu foťák, tak budu asi za exota, který fotí ovoce.

Naší momentální a jedinou nadějí na zlepšení zájezdu bylo museum Louvre. Počasí se naštěstí vybralo, takže odpoledne krásně svítilo sluníčko. Louvre má tři části. My šli jasně po jedné - ta, ve které se nachází Egypt. Přítel miluje Egypt, takže směr prohlídky byl naprosto jasný. Mám asi 200 fotek typu : mumie, mumie, džbán, džbán, deska, deska, .... :D Přítel byl ale tak spokojený, že mi to vlastně nevadilo, ačkoli mě to moc nebavilo :) Později jsme ale narazili na pokoje Ludvíků, kde jsem pro změnu byla spokojená já :)) Ve finále to byly tři úžasné hodiny. Sama bych ale nevěřila, že courání po muzeu bude celkem fyzicky náročné. Nejspíš na tom měl podíl i předešlý den.

Dále nás autobus odvezl před kabaret Moulin Rouge. Ano kabaret! Většina lidí (i moji rodiče :D) si myslí, že jde o nevěstinec. My se ale dozvěděli, že jde o velice vyhlášený kabaret, kde se samozřejmě tančí kankán a bez rezervace + smokingu Vás sem nepustí. Pouze vstup údajně vyjde až na 300 eur. Což bylo překvapení i pro mě ....


Dále jsme pokračovali po čtvrti Montmartre, kde se mi moc líbilo. Všude bylo hodně krámků a kaváren, na konci čtvrti ale hromada lidí. A proč? Protože jsme se ocitli u baziliky Sacré-Coeur = překrásná!! Co dodat!


Pod bazilikou se nachází rozlehlý park, kde je spousta pouličních "umělců" a také jsme potkali černochy s provázky, před kterými nás varoval sám průvodce. Když je potkáte, je vhodné, dát si ruce do kapes, za záda, prostě kamkoli. Jde o to, že se snaží navázat Vám na ruku jakousi tkaničku a poté chtějí eura, i když jim ji chcete vrátit. Jsou dost dotěrní, ale naštěstí jsme se úspěšně ubránili ;) Pod parkem jsem konečně poznala, co to je PRAVÁ francouzská bageta (ne jako ta v Lucemburských zahradách :-/)! Stála "jen" tři eura a za tuhle bych byla ochotná dát klidně i pět :D Měla jsem se sýrem brie a přítel ji měl napěchovanou masem. Mňamka!!
Nedaleko se nachází i vyhlášená čokoládovna, kterou jsem já jakožto milovník všeho sladkého musela navštívit. Hned u vstupu Vás pohltí čokoládový Notre Dame. Dlouho jsme váhali, zda si máme koupit makronky, které jsou pro Francii tak typické. A ano - koupili jsme si je a stály za to! :) Takže pokud se do Francie chystáte, určitě ochutnejte ;)


Bylo již kolem 19.h. a my se museli vrátit zpět k autobusu, aby nás odvezl k lodi. Následovala večerní plavba po Seině. Plavba byla naprosto skvělá a my mohli ještě jednou vidět památky jako Louvre, Notre Dame či Eiffelovku.
Musím se k něčemu přiznat. Jela jsem na dovču tzv. na motýly :-/ Dívala jsem se na počasí a mělo být krásně, tak jsem si říkala: ,,Proč bych sebou měla tahat ještě svetr?" Ano, byla to blbost, protože v kufru zbyla hromada místa + jeden svetr, co to je? Obvykle je můj přítel ten, který chodí na motýly a podceňuje počasí. Tentokrát jsem to byla já a ještě ke všemu na dovolené :D Přiznávám - nebylo to příliš rozumné. Na lodi jsem se samozřejmě klepala, jak ratlík. Mám ale hodného přítele a ačkoli jsem protestovala, tak mi půjčil svou mikču a sám zůstal (jako jediný "blázen" :D) v tričku.


Ve finále šlo o moc hezký den a my i přes to, že jsme první den řekli : ,,Poznávací zájezd už NE!", začali přemýšlet, že bysme přeci jen mohli ještě někam vyrazit ;)

Poslední den nás čekal Disneyland, od kterého jsem já očekávala hodně, hodně, hodně! :)

Mějte se krásně!

Blanka


Náš králíček Rambo

24. srpna 2014 v 19:19 | Blanka |  O ničem a zároveň o všem
Ahoj všichni!

Možná jsem se již někde zmiňovala, že jsem velkým milovníkem zvířat. Pejska však ale do bytu nechceme a navíc naše časové možnosti by způsobovaly, že by chudáček neměl dostatek lásky a času, který potřebuje. Z tohoto důvodu máme doma v současné době alespoň dva morčíky a králíčka.

Dnes Vám chci ukázat našeho králíčka, který se jmenuje Rambo :D (ne, vážně si nepamatuji, proč má tak přihlouplé jméno :D). Je mu rok a v poslední době jsme zjistili, že miluje banán. Zde tedy malá ukázka ;)

Za zvuky televize ve vedlejším pokoji se omlouvám. Netušila jsem, že bude tak slyšet :( :-/

Mějte se krásně!

Blanka

1.den v Paříži

19. srpna 2014 v 13:00 | Blanka |  Letem světem
Ahoj všichni!

Jak jsem již psala, navštívila jsem na krátko Paříž. Dnešní článek je tedy o úplně prvním dni mé návštěvy.

Po 14h strávených v autobusem, jsme prohlídku začali okružní jízdou Paříží. Mohli jsme vidět nejznámější památky (Vítězný oblouk, Notre Dame a samozřejmě tu, jenž je vidět snad po célé Paříži - Eiffelovu věž), tudíž jsme si v buse ještě chvilku poseděli.

Celá prohlídka začala, kde jinde než u Eiffelovy věže. Už z dáli je to kolos, ale když přijdete pod ní, nepředstavitelné. Možná mě ukamenujete, ale ne - opravdu jsem nebyla nahoře. S výškou bych problém asi neměla, ale co mi neskutečně vadí je to, že v 1.patře je podlaha skleněná, takže vidíte dokonale pod sebe a ve 2.patře je pro změnu z železa (jako rohožka), tudíž si taktéž vidíte pod nohy. Vyhlídku jsem neabsolvovala... Zde byl rozchod tři hodiny, což bylo podle mě naprosto zbytečné, protože jsme tu byli brzy, tudíž fronta na lístky nebyla žádná. Nu což, s přítelem jsme udělali několik fotek a šli se podívat po okolí. Objevili jsme super krámek se suvenýry, takže jsme už první den nakoupili pro příbuzné :)


Další zastávkou byla tzv. invalidovna. Údajně by tu měl být pohřben Napoleon, ale kdo ví. Někteří tvrdí, že jde o jeho "sluhu", který mu byl velice podobný a že ten pravý je pohřben na ostrově Sv.Heleny. Jiní zase tvrdí, že je Napoleon pohřben v Itálii. No pravdu se asi nedozvíme ;) Každopádně je zde i k vidění velké muzeum s vojenskou technikou. K našemu velkému zklamání jsme měli rozchod pouze 50 minut. Můj přítel má rád tanky apod., proto jsem svolila, že místo Napoleona kouknem alespoň na část vojenské techniky. Toto byl moment, kdy jsme začali být z dovolené mírně otráveni. Hodně jsme se do tohoto muzea těšili a ve finále jsme neviděli téměř nic. Co se týče vstupu - ve Francii se do hodně památek vstup až do 26 let neplatí, což je i náš případ, tudíž jsme i dost ušetřili na vstupech a invalidovnu jsme měli taktéž zadarmo. Jen jsme šli ke kase, ukázali OP a dostali nulový lístek, kdyby nás někdo kontroloval. Jinak naprosto běžné a nic neobvyklého jsou i kontroly batohů/kabelek. Buď se Vám někdo podívá do tašky osobně nebo ji musíte hodit na pás, který bývá na letištích.Dále jsme se museli přemístit metrem, což je něco pro mě. Nemám ráda pražské metro a nyní nenávidím pařížské metro :D Byli jsme upozorněni na to, že nástup a výstup je velice rychlý, proto kdyby někdo nestihl nastoupit, má jet další linkou, kde na něj bude skupina čekat. Viděla jsem v barvách, jak budu ta, která nestihne nastoupit, případně vystoupit :D Taktéž nám bylo řečeno, ať si velice pečlivě hlídáme své tašky, krádež zde také není nic neobvyklého a zloději jsou tu velmi vychytralí. První jízda byla jen jedna stanice, bez problémů. Další jízdu jsme ale museli vystoupit až na stanici šesté. Fuj, fuj, fuj. Přeplněné metro a do toho můj přítel skoro nestihl nastoupit :D Všude je plno lidí, hodně černochů a já měla pocit, že na mě každý z metra kouká, aby mě mohl okrást :D Díky bohu jsem zvládla i tuto jízdu. Šli jsme pomalu k Lucemburským zahradám, kde se nachází i palác. Francouzi milují parky a zahrady, protože po celé Paříži je velmi málo zeleně. Musím říct, že na to, kolik se pohybuje v Paříži lidí, je tu opravdu čisto. V zahradě jsme se zdrželi jen chvilku, zhruba 30 minut. Koupila jsem si tu svou první francouzskou bagetu a musím říct, že byla pěkně hnusná :D Tvrdá, téměř bez náplně a pěkně jsem si s ní sedřela patro :DPředposlední a velmi krátkou zastávkou byla Sorbona, poslední poté katedrála Notre Dame, která byla vystavěna proto, že Paříž neměla ve svém centru žádnou vlastní katedrálu. Půvabná, velká stavba, které by byla škoda. Byla v takovém stavu, že když zde byl korunován jeden z Ludvíků, musely být na zdi navěšeny tapisérie, protože zdi byly v katastrofálním stavu a byla by to teda velká ostuda. Posléze se spekulovalo nad zbouráním katedrály. A kdo jiný ji zachránil než V.Hugo svým velkolepým románem Chrám matky boží v Paříži. Kdo by ho neznal že? ;) Pokud ho však opravdu někdo nezná, určitě si ho přečtěte! Pařížané byli z románu tak nadšení, že nedovolili zbourání katedrály.

Dovnitř jsme se bohužel nedostali, protože fronta byla opět asi tak na hodinu, jako všude v Paříži. Poblíž katedrály se nacházelo mnoho restaurací, a proto jsme si během dvou hodinového rozchodu zašli na večeři. Dalo se sehnal celé menu za 10 eur, ale nějak jsme si nemohli vybrat, proto jsme si dali jen jedno jídlo. Původně jsem příteli objednala kuře a sobě nějaké těstoviny. Poté ale přišla číšnice s tím, že dnes kuře už nemají (nechápu). Přítel si tedy dal rybu. Mé těstoviny s tuňákem nebyly nic extra a večer mi po nich příliš dobře nebylo. Přítel měl rybu pro změnu přepálenou v oleji, no, taktéž nic dobrého.


Bylo již kolem 19.h. a my se pomalu odebrali k autobusu, poblíž pařížské radnice.


Ubytování se nacházelo asi 20 minut jízdy za Paříží. Bydleli jsme v hotelu F1 (ti, co Paříž navštívili určitě znají) - skromný hotel, musím ale říct, že čistý a na přespání pokoj bohatě stačí. WC a sprchy jsou však společné, nikoli ale ve stylu Mácháče, ale jde o jakousi "kukaň", kde je wc a poté kukaň, kde je jedna sprcha, tudíž se ve sprše nepotkáte s dalšími hosty hotelu. Což jsem například já velmi uvítala, protože takové ty hromadné sprchy prostě nesnáším.

A jak jsme hodnotili první den? Nic extra přátelé....Jídlo na nic a hlavně nás hodně mrzelo muzeum v invalidovně, které jsme nestihli projít.
Doufali jsme tedy, že druhý den bude již lepší...

Pokračování příště!

Blanka


Moje malá "neteřinka"

17. srpna 2014 v 16:49 | Blanka |  O ničem a zároveň o všem
Ahoj všichni!

Dnes Vám představím mou malou neteřinku (Jasně, jsem jedináček, takže to neteř není. Prostě dcerka mého bratrance, jen nevím, jak bych prdelku malou měla vlastně nazývat :) Pokud víte, napište ;))

Jak jsem již zmiňovala v článku, který byl o nákupu právě pro ni, příliš neoplývám extra láskou k dětem. Mé mateřské pudy se prostě zatím neprojevují, ALE do malé Viky jsem se naprosto zamilovala, tudíž jsem se na ní i hrozně těšila!

Modlila jsem se, aby u mě neplakal, no co myslíte....Jen mi jí půjčili, začala se okamžitě mračit (nevěřila bych, jak se čtyřtýdenní mimčo dokáže zamračit) a následně řičet. No prima, žádné konejšení, ani mega pohupování nepomohlo :D

Můj přítel ji nazval naštvaným mončičákem :D

Jedním slovem je úžasná, krásná, je naše a hezčí bude už jen mé vlastní dítě! :) Na mě je to přeci jen ještě hodně malé mimčo, takže jsem ji měla chvilku a předala ji dál. Mnohem víc se těším, až povyroste, bude pěkně sedět, pak povyroste ještě víc, budou se s ní dát dělat blbinky a ve finále povyroste do takové míry, kdy k nám bude jezdit sama bez rodičů a my ji tu budeme všichni krásně rozmazlovat :)

To byl zas jeden z článků "o ničem a zároveň o všem" ;)

Mějte se krásně!

Blanka


Nákup na sportsdirect.com

13. srpna 2014 v 9:21 | Blanka |  Nákupy + recenze
Ahoj všichni!

Dnešní článek bude o mém prvním nákupu na http://cs.sportsdirect.com/
O co vlastně jde...Jedná se o internetový obchod, který dováží věci z Anglie mimo jiné i do Čech. Než jsem objevila tuto stránku, nakupovala jsem na bezvasport.cz, což je obdoba anglického obchodu. Najdete zde identické oblečení, s rozdílem toho, že ceny jsou tu bohužel vyšší a výběr zboží není až tak velký.

Původně jsem se chtěla přidat k tzv. hromadné objednávce, které se uskutečňují všude možně po internetu. Kdyby někdo nevěděl, HO = několik lidí si vybere zboží z jednoho zahraničního obchodu, všichni se složí na poštovné (protože to obvykle bývá dost vysoké), jeden z nich uskuteční objednávku a poté, co zboží dorazí k němu domů, on rozešle balíčky mezi jednotlivé lidi, klasicky již českou poštou.
S přítelem jsme si tedy vybrali celkem asi 8 věcí a čeho jsem si nevšimla - slečna si ke každému kusu oblečení počítala + 50Kč!!! Tak si spočítejte, kolik bysme museli dát navíc k celé objednávce!

Tento přístup se mi nelíbil a proto jsem začala čerpat informace všude možně a přemýšlela, jak objednat sama.
Víte, co je na tom nejvtipnější? Když jsme dokončili objednávku, tak poštovné činilo 109 Kč!!! Chápete to? :D Docela rozdíl oproti tomu, co si účtovala slečna v HO + téměř stejné poštovné jako v ČR. Byla jsem tzv. v Jiříkově vidění.

Objednali jsme 5.8.2014, balíček dorazil 11.8.2014

Tapout béžové
192 Kč


Tapout tričko dlouhý rukáv
288Kč
(Bohužel se po prvním vyprání nápis vyšisoval + obarvil MÁ bílá trička, která jsou tím pádem šedivá :'( Navíc jsme našli, že je na něm dírka, ačkoli ještě nebylo nošené.)

Tapout mikča
544Kč


Lonsdale tričko
160 Kč


Tričko I love Minions
240 Kč


Obyčejné černé tričko
192Kč


Tričko Lee Cooper
288Kč


Zebrované baleríny
128 Kč

Tak jo, to by bylo z nákupu vše. Doufám, že jste se trochu pokochali a já už dopředu můžu říct, že tohle nebyl můj poslední nákup ;) Jsem prostě nadšená (až na jedno Tapout tričko)!

Mějte se krásně!

Blanka

Kde se nápad na dovču v Paříži zrodil

6. srpna 2014 v 13:47 | Blanka |  Letem světem
Ahoj všichni!

Vzhledem tomu, že jsme loňskou dovolenou trávili u moře (Mimochodem má 1.návštěva moře, s rodiči máme procestovanou spíše ČR, protože tatík se nevydrží válet týden u moře), rozhodli jsme se, že bysme mohli letos zkusit něco jiného.

Jak jsem již někde zmiňovala, jsem mírně infantilní a miluji oslíka Ijáčka :D Tudíž návštěva Francie zakončená výletem do Disneylandu se zdála jako naprostý ideál.

Zájezd jsme vybírali přes Invii a shodou okolností jedeme se stejnou cestovkou jako k moři (ABC Tours). 5 dní si tedy budeme užívat krásy Paříže. Odjíždíme 13.8. v odpoledních hodinách z Prahy.
Zatím však ale nemáme žádné pokyny, tudíž jsem trošku nervózní, protože ještě nemám vše nalajnované a naplánované, jak jsem zvyklá :D Pokyny chodí 5-7 dní před odjezdem, takže je vlastně ještě čas. No ale nejdéle v pátek asi donutím přítele, aby případně napsal do cestovky email :D

Jediné čeho se obávám je strava. Budeme v podstatě celý den pryč, takže se budeme stravovat "za pochodu". Rozhodně nechci chodit do KFC apod., tak snad budou opravdu bagetárny na každém rohu, jak mi všichni kolem tvrdí :)

Velké balení nastane asi pondělí nebo úterý. Zatím jen peru :D
Rozhodla jsem se, že zážitky a fotky dám den po dni na blog, proto jsem založila novou rubriku, ačkoli v ní bude asi jen pár článků. Můžete se těšit na fotky, věřím, že jich málo nebude :)

A jestli se těším? Můj přítel se těší od prvního dne objednání zájezdu. Já jsem ale člověk, který se na dovolenou nijak extra netěší. Nebo ne netěší, ale asi to až tolik neprožívám. Prostě až tam přijedem, tak tam budem a pak si dovču začnu užívat :) Letos se akorát tak těším na to, že (doufejme) nebudu myslet 5 dní na školu a snad si i trošku odpočinu, abych mohla přijet a zase se šrotit a stresovat jako blázen.


Pokud jste byli ve Francii, tak mi klidně napište, co se Vám nejvíc líbilo, jaké to bylo, jak jste se stravovali, prostě cokoli :)

Mějte se krásně!

Blanka


UV gely z Ebay

6. srpna 2014 v 9:35 | Blanka |  Nákupy + recenze
Ahoj všichni!

Dnešní článek bude na půl povídací, na půl malá recenze. A čeho že se bude týkat? Gelových nehtů a doplňků, které se na jejich tvorbu dají zakoupit na ebay.

Nemůžu říct, že bych byla jedna z těch, které musí mít gelovky proto, že je to právě in. Dělám si je necelý rok a důvod, proč jsem začala, byl ten, že jsem chtěla mít hezké nehty, ale .... Mé nehty jsou hodně slabé a každé nalakování mi vydrželo 1-2 dny. Podlak, nadlak prd platné. Když už jsem si nehty do určité délky vypěstovala, samozřejmě se mi jeden nebo rovnou dva zlomily. No nádhera...
Mamka v té době na gelovky chodila, ale její tělo prostě nepřijímá nic cizího a nepřijímá tudíž ani gelové tipy. Paní "nehtařka" jí je ale neustále dávala, tudíž jí nehty odpadávaly, odpadávaly a zase odpadávaly. A popravdě - komu by se chtělo každé dva dny k někomu kvůli ulítlému nehtu.
Obě jsme tedy popřemýšlely, že by nebylo úplně od věci, pořídit si UV lampu, vše k tomu potřebné a začít si dělat nehty sami. Předesílám, že gel si dáváme přímo na své nehty a ne, opravdu nejsou zničené. Jako samozřejmě, když gel opiluji, tak jsou nehty cca týden trochu slabší, ale během týdne je zase vše ok.

Osobně si myslím, že máme stále co vylepšovat, ale zatím jsme nezískaly dostatečnou praxi, protože nehty děláme jen sobě a to zhruba jednou za tři týdny :) A ano - nevypadají jako gelové, což je účel ;)

Co se týká všemožných doplňků, gelů apod. na ebay...

Třpytky
Klidně je kupte, na třpytkách není co zkazit. Jsou fajn,v balení jich je hodně. Co víc dodat...
Cena: 76 Kč
Doba dodání: 6 dní
Hodnocení : 10 z 10


Zdobení na nehty
To samé jako u třpytek - proč nekoupit? Je jich hodně, za přijatelnou cenu. Vypadají moc hezky, ale bohužel foťák odmítal spolupracovat.
Cena: 57 Kč
Doba dodání: 6 dní!
Hodnocení : 10 z 10

Barené UV gely
Tak tohle rozhodně NE! Reálnou fotku nemám, protože gely jsou již dávno v koši. Sice stála celá sada 6ks 100Kč, ale tady neplatí - za málo peněz, hodně muziky.
Nejdou pořádně zpilovat, vůbec nekryjí, barvy na nehtu ve finále vypadají hnusně! FUJ! Takže tady platí - co bys za ty peníze chtěla? Hrůza, děs běs a již nikdy více.

Jasný, teď kupuji jeden barevný UV gel kolem 100 Kč přímo v "nehtovém" obchodě, ale s gely z ebay se to vůbec nedá srovnat. Krásně jdou pilovat, obvykle skvěle kryjí i se nanášejí.
Co víc dodat...

Mějte se krásně!

Blanka

Přátelé?

4. srpna 2014 v 22:48 | Blanka |  O ničem a zároveň o všem
Ahoj všichni!

Některé ne příliš pozitivní události mě donutily k drobnému zamyšlení se všeobecně nad vším.

Jen tak náhodou jsem se s někým bavila, kdo by mi měl jít za svědka na mou snad někdy budoucí svatbu. A já si najednou uvědomila, že vlastně nevím, koho bych si měla vybrat. Je vůbec někdo takový?

Na ZŠ jsem měla spoustu přátel (alespoň jsem si to myslela), ale znáte to - odejdete na střední, už se tolik nevídáte, sem tam nějaký sraz.....Vztahy prostě nějakým způsobem vyšuměly.

Od základní školy až do konce střední jsem měla hodně dobrou kamarádku, ale pak se najednou něco zvrtlo. Najednou to není ten člověk, který se o mě zajímá, chce vědět, co mě trápí, apod. Zajímá se jen o sebe, svoje "starosti", ačkoli starosti nejsou jen nesložené zkoušky ve škole. Momentálně neprožívám příliš veselé období a zjišťuji, že starosti se školou, nejsou opravdovými starostmi.


V životě je potřeba někoho, komu se můžete svěřit. V mém případě je to můj přítel, který kamarádku vlastně nahradil. Teď chodím druhým rokem na VŠ - samozřejmě, že tu mám kamarády, ale nejsem si jistá, zda by se našel někdo hoden toho, jít mi např. za svědka. Mám kolem sebe skvělé lidi, ale pořád cítím, že to pravé přátelství mi asi chybí.

Možná je chyba ve mně.....

A jak to máte vy? Máte opravdové přátele? Nebo jste na tom podobně, jako já?
A pokud máte opravdové přátele, prosím Vás, važte si jich, protože takových podle mě není mnoho!

Mějte se krásně!

Blanka"Shamballa" náramky

3. srpna 2014 v 10:14 | Blanka |  Nákupy + recenze
Ahoj všichni!

Dnes tu pro Vás mám tzv. Shamballa náramky, jak jinak než z ebay.

Tři barevné Shamballa
Původně jsem si myslela, že už ani nedorazí. Čekala jsem na ně docela dlouho. Mají moc pěkné, výrazné barvy. Ano samozřejmě - kamínky nejsou moc pravidelné, ale při běžném nošení si myslím, že si toho moc lidí nevšimne. Já jsem spokojená!

Hodnocení: 10/10
Cena: 1 ks za 30 Kč
Doba dodání: 8 týdnů


Shamballa růžový set
Set se mi líbí mnohem víc než samotné náramky. K něčemu se Vám přiznám - původně měl být pro kamarádku k narozeninám, protože já moc růžovou nemusím. Začal ale nový semestr, my se moc nevídaly, každá se najednou začala bavit s někým jiným a mně bylo trapné přijít a dávat jí najednou něco k narozeninám, když jsme se sotva pozdravily. Set tedy zůstal u mě a nemůžu říct, že bych ho nějak extra nosila. Je ale moc pěkný a občas (např.k bílému tričku) ho vytáhnu.

Hodnocení: 10/10
Cena: 100 Kč
Doba dodání: 6 týdnů


Jaké drobnosti jsem objednala na ebay k Vánocům 2013

2. srpna 2014 v 13:00 | Blanka |  Nákupy + recenze
Ahoj všichni!

Možná si říkáte, jestli jsem zdravá, když sem cpu loňské Vánoce, ale řekla jsem si - proč ne? Věci nejspíš znovu kupovat nebudu, takže by se Vám recenze či nějaké tipy na drobné dárky pro sourozence či spolužáky mohli hodit. Jde spíš o takové "blbinky", které třeba mé spolužačky potěšily :)
Vše je z ebay

Pejsek z ručníku
Přiznám se, že když jsem ho objednávala, tak jsem se domnívala, že bude o dost větší :D Ovšem přišel hrozný prcek :D
(cca 6cm na výšku, 4 cm na šířku)
Což je ale moje hloupost, protože jsem se nepodívala na rozměry. Kamarádce jsem kupovala ještě nějaký dáreček, takže tohle bylo spíš jen tak pro radost - účel splnil :)

Hodnocení:10 z 10
Doba dodání: 20 dní (pracovních)
Cena: 32 Kč

Pampelišky na zeď

2. srpna 2014 v 8:05 | Blanka |  Nákupy + recenze
Ahoj všichni!

Tohle je úplně první věc, která mi kdy z ebay přišla. Zpočátku jsem byla k této stránce také nedůvěřivá, ale když jsem viděla, jaké super věci se tam dají koupit - neodolala jsem a je ze mě ebay maniak! Troufám si říct, že není měsíc, kdy bych si něco neobjednala.

Mamča si hrozně přála na svou barevně vymalovanou zeď do obýváku pampelišku. Ovšem v ČR jsme společně našly jeden stonek pampelišky za 1000,-. No jako pardon, ale litránek za pampelišku? Mamka o ní začala celkem uvažovat a já se začala stále více zajímat o ebay.

Pampelišky na zeď

Rozměry jsou 60 x 90 cm
Byl tu však malý háček - přišly ve velmi malém balíčku, tudíž byly přehnuty a ohnutá místa špatně lepila. Samotné lepení šlo celkem snadno. A mám pro Vás jeden malý fígl - protože je samolepka z takové jakoby "gumy", pokud Vám ohnutá místa nebudou lepit, vezměte fén, nahřejte, nalepte a samolepa bude držet téměř jako přibitá :) Pravda - může se stát, že jednou za čas budete muset fén vytáhnout znovu. Ale za ty peníze ho vytáhnu ráda :P

Cena: 65 Kč
Hodnocení: 7 z 10 (za odlepování se)
Doba dodání : 21 dní


Blanka


Návštěva veterináře

1. srpna 2014 v 9:12 | Blanka |  O ničem a zároveň o všem
Ahoj všichni!

Dnešní den začal trochu "katastrofálně". Nejen že jsem se kvůli své hlouposti vůbec nevyspala (Jednou za čas mám potřebu si koupit Colu. Jasně, i když je light, je to pro tělo hnus, ale neříkejte mi, že vy nikdy ;) :P Samozřejmě jsem vypila celé 2l, takže jsem absolutně nemohla spát.,), ale ráno mě čekala návštěva veterináře s naším morčíkem Juniorkem.

Ano! Jsem velký milovník zvířat, proto doma máme rovnou tři (dvě morčata + králíček). Bydlíme v bytě, takže pejsek bohužel nepřipadá v úvahu. Byl by tu akorát sám a to já neschvaluji.

To byla jen malá vsuvka,vraťme se tedy k návštěvě veterináře. V noci jsem naspala zhruba dvě hodiny a ráno brzy vstávala, abychom mohli vyrazit. O co jde - morčíkovi se udělala na zádíčkách jakási bulka. Ihned jsem googlila a vygooglila, že může jít o ucpanou mazovou žlázu, která se může (ale nemusí,ale i může!!! :D) časem uvolnit do těla morčíka a ten následne zemře. Takže je jasný, proč jsem hned další den vyhledala pomoc. Ačkoli jsem dorazila o 20 minut dříve než je ordinační hodina, bylo přede mnou už 6 lidí. Říkám si: "OK, fajn co se dá dělat, tak to tu vydržím." Většina páníčků měla pejsky na očkování či čipování, takže by to mohlo jít rychle. Když sestřička zjišťovala pořadí pacientů, paní která přišla jako poslední se samozřejmě nacpala přede mě. Za normálních okolností bych se asi dohadovala, jak se známSmějící se (nesnášim, když mě někdo předběhne, vždyť já to taky nedělám!!Nerozhodný), ale paní měla číču s otevřenou tržnou ranou, tudíž jsem byla ticho a nijak to neřešila. Po hodině a půl jsme konečně šli do ordinace. Protože náš chlupáč je opravdu velký chlupáč, pan doktor mu místo vyholil, aby bulku lépe viděl. Sestřička asistovala druhému lékaři vedle v místnosti, takže já musela morčíka držet, ačkoli bych nejraději z ordinace vzala nohy na ramena! Proč?

Protože časem pochopíte, že jsem velký cíťa. Ano, ve svém věku bych nemusela být, ale co už .... Na odběry krve se mnou musí chodit doprovod, protože pokaždé omdlívám :D Takže krev a podobné "humusárny" nejsou pro mě.

OK, takže držím morčíka...Veterinář mu vše pěkně vydesinfikuje, nastříká "zmrazovač", aby ho to tolik nebolelo, píchne, vymáčkne mazovou žlázu - já se nedívám - a následně řekne : "No podívejte a tohle z toho vyjde. To nic neni, ono se jim to prostě občas ucpe." A na stole takové hnusné cosi....FUJ,FUJ,FUJ a ještě jednou FUJ!!! To mi to vážně musel ukazovat? Cítím studený pot, potom nechutné řinutí tepla do hlavy a omlouvám se s tím, že se musím posadit. Pod tlakem do sebe klopím vodu Smějící se
Teď si asi ťukáte na čelo co? Nedivím se, málo kdo chápe, že někdo dokáže skoro omdlít u zvěrolékaře-pár případů jako jsem já ale znám :D, tudíž mě uklidňuje vědomí, že v tom nejsem sama! Smějící se

Uf, oba to máme za sebou, takže teď už jen doufáme v dobré vyléčení.

Juniorek byl hrdina, za to já moc ne ;)

To je pro dnešek vše.
Mějte se hezky!

Blanka

Drobný nákup pro mimčo

1. srpna 2014 v 6:41 | Blanka |  Nákupy + recenze
Ahoj všichni!

Teď si určitě říkáte, že se chystám být jednou z celkem mladých maminek :) Snad Vás nezklamu, ale není to tak. Maminkou se zatím být nechystám, ALE narodila se mi malá neteřinka, takže je jasné, že jako teta jsem téměř povinna něco mimču koupit :)

Na úvod bych chtěla říci, že na děti moc nejsem, respektive - nemám ráda nevychované děti, ale bohužel mi přijde, že v dnešní společnosti jich je dost. Prostě mi nepřijde normální, aby se děti válely rodičům v obchodě po podlaze a vztekaly se. Nechci, aby to vyznělo tak, že jsem nějaký zastánce týrání dětí, to určitě NE!! Ale nějaká ta rána přes prdku asi občas neuškodí. Já i spousta lidí v mém okolí dostalo na zadek, když doma něco provedli a myslím si, že na naší psychice to nijak neuškodilo ba naopak, jsou z nás celkem slušní lidé ;) :) Určitě se najde někdo, komu se tento názor nelíbí, ale s tím člověk musí počítat :)
To jsem trošku odběhla.....

No prostě malá se jmenuje Viktorka a já se do ní absolutně zamilovala!! Je to naše rodinné miminko, takže bych nejraději vykoupila celý obchod, což ovšem nejde.

Jako první jsem zaběhla do Takka, kde jsem objevila něco dokonalého (pro mě). Nejen, že jsem velký poserka, ale jsem i trochu infantilní, takže náklonnost k oslíku Ijáčkovi (pro ty, kteří neznají = kamarád medvíka Pú, kterého osobně moc nemusím :D) se mě stále drží. No a co jsem tam neobjevila! Tričíčko s oslíčkem a k tomu dvoje krásně tematická kaťátka s mašličkou. Sama bych si to nekoupila, abych nedej bože něco nepřivolala ;) Teď byla skvělá příležitost, koupit to Viktorce :)

Týden po narození Viktorky jsem měla štěstí, protože v Lidl začala akce na dětské oblečení. Jen tak pro info - časem poznáte, že jsem velký Lidl fanoušek. Nakupuji zde jak potraviny, tak občas i oblečení ;)
Kvůli malé jsem se šla v 7h "prát" do Lidl. Teď si nejsem jistá, zda by slovo prát mělo být v uvozovkách, protože nevím, jak u Vás, ale u nás to občas bývá docela šílené. Věřím, že pocházíme z opic, protože lidé se někdy opravdu chovají jako zvěř! Asi před měsícem byla akce na kuřata a mojí babičku málem zabilo zmražené kuře! A víte proč? Protože si ho dvě postarší dámy házely po prodejně, aby jim ho náhodou někdo nesebral a ony jich mohly ukořistit co nejvíc! Chápete to? Já tohle prostě nechápu.
Dobře tedy, zpět k dětským oblečkům. Zde jsem ukořistila dvoje body (v jednom balení) a tričíčko s kaťátkama :) Při odchodu jsem objevila malý plastový růžový příbor s Minnie, až nám prcek trošku povyroste :)
Vlastně bude muset povyrůst do všeho, protože jsem oblečení záměrně brala větší s tím, že děti rychle rostou, ovšem nejsem si jistá, jestli tohle nebude naše píďa nosit ve čtyřech letech :D Je vážně hrozně maličká, tak snad to dožene :)

Ještě Vám sem něco přihodím .... Takko jsem o něco později navštívila podruhé i s přítelem. Pokukovala jsem tam po šatičkách, zda je ještě nemám vzít Viky. No nevzala jsem je, ale přítel se mě ptal, zda se ve mně probouzí mateřské city (asi se bál :D). Doma jsem ho ujistila, že nic takového na mě nejde a vše je tak, jak má být. A víte, co mi ten sprosťák řekl?! "Alespoň je vidět, že máš v sobě kouska citu:" A hróóózně se smál :D Ano, tohle byla narážka na to, že nemám moc v oblibě děti, ale vy už víte, jaké děti nemám v oblibě ;) Jinak to od něj neberu nijak zle, oba se neustále špičkujeme a pošťuchujeme :)

Dvoje růžové body s dlouhými rukávy (dvě v balení, 129,- Lidl)
Bílé tríčo s kanárkem (79,- Lidl)
Růžová kaťátka se srdíčkem (79,- Lidl)
Tríčo s oslíkem (120,- v akci, Takko)
Dvoje kaťátka - modrá a růžová s puntíky (110,- v akci, Takko)
Růžový plastový příbor s Minnie (59,- Lidl)


Všechny věci, ať už Lidl nebo Takko mi přijdou celkem kvalitní. Nikde netrční nitky, jsou z příjemného materiálu. Já jsem spokojená, tak snad bude i neteřinka, ačkoli tý to bude asi fuk ;)


Mějte se krásně!

Blanka