2.den v Paříži

27. srpna 2014 v 8:20 | Blanka |  Letem světem
Ahoj všichni!

Dnes je na programu druhý den mého pařížského poznávání.

Hned z rána se mělo vyrazit do zámku ve Versailles, kam jsem se těšila hlavně kvůli nádherným zahradám. Někteří z našeho zájezdu si však zaplatili snídani. Původně mělo být vydávání snídaní už od 6:30, abychom brzy vyrazili a měli na zámek i zahrady čas, protože i zde platí - kdo dřív přijde...
V pátek byl ale svátek sv.Barbory (myslím) a proto se snídaně vydávaly až od 7:30. Super, skvělý, výborný. Jako můžu Vám říct, že zrovna na tyhle lidi jsem byla pěkně naštvaná. To si jako dospělí lidi nemůžou vzít kus vánočky nebo čehokoli, když na poznávacím zájezdu hraje hlavní roli čas? Kdyby to byl oběd nebo večeře, ale snídaně? To fakt nepochopim....
Do Versailles jsme dorazili v 10h a co myslíte? Na nádvoří neskutečnej dav! Otvírali v 9h, tudíž kdo nepřišel před 9.h. měl téměř smůlu. Ještě nikdy jsem neviděla takový množství lidí. Děs, běs...Do zahrady se musela stát tatáž fronta jako do zámku (bezpečnostní kontroly). Rozchod byl tři hodiny a já s přítelem jsem nějaké postávání ve frontě vzdala. Pršelo, byla zima, a proto jsme si udělali individuální prohlídku.


Musím říct, že tento den nezačal taktéž zrovna slibně. Na zámek jsme se oba těšili a zase nic. Prošli jsme tedy městečko a místní tržnici. Mimochodem čerstvost na tržnici na Vás přímo dýchá a ovoce volá KUP SI MĚ! To je jiná než u nás v Čechách. Teď si říkám, proč jsem to nezdokumentovala, ale v tu chvíli jsem si říkala, že když vytáhnu foťák, tak budu asi za exota, který fotí ovoce.

Naší momentální a jedinou nadějí na zlepšení zájezdu bylo museum Louvre. Počasí se naštěstí vybralo, takže odpoledne krásně svítilo sluníčko. Louvre má tři části. My šli jasně po jedné - ta, ve které se nachází Egypt. Přítel miluje Egypt, takže směr prohlídky byl naprosto jasný. Mám asi 200 fotek typu : mumie, mumie, džbán, džbán, deska, deska, .... :D Přítel byl ale tak spokojený, že mi to vlastně nevadilo, ačkoli mě to moc nebavilo :) Později jsme ale narazili na pokoje Ludvíků, kde jsem pro změnu byla spokojená já :)) Ve finále to byly tři úžasné hodiny. Sama bych ale nevěřila, že courání po muzeu bude celkem fyzicky náročné. Nejspíš na tom měl podíl i předešlý den.

Dále nás autobus odvezl před kabaret Moulin Rouge. Ano kabaret! Většina lidí (i moji rodiče :D) si myslí, že jde o nevěstinec. My se ale dozvěděli, že jde o velice vyhlášený kabaret, kde se samozřejmě tančí kankán a bez rezervace + smokingu Vás sem nepustí. Pouze vstup údajně vyjde až na 300 eur. Což bylo překvapení i pro mě ....


Dále jsme pokračovali po čtvrti Montmartre, kde se mi moc líbilo. Všude bylo hodně krámků a kaváren, na konci čtvrti ale hromada lidí. A proč? Protože jsme se ocitli u baziliky Sacré-Coeur = překrásná!! Co dodat!


Pod bazilikou se nachází rozlehlý park, kde je spousta pouličních "umělců" a také jsme potkali černochy s provázky, před kterými nás varoval sám průvodce. Když je potkáte, je vhodné, dát si ruce do kapes, za záda, prostě kamkoli. Jde o to, že se snaží navázat Vám na ruku jakousi tkaničku a poté chtějí eura, i když jim ji chcete vrátit. Jsou dost dotěrní, ale naštěstí jsme se úspěšně ubránili ;) Pod parkem jsem konečně poznala, co to je PRAVÁ francouzská bageta (ne jako ta v Lucemburských zahradách :-/)! Stála "jen" tři eura a za tuhle bych byla ochotná dát klidně i pět :D Měla jsem se sýrem brie a přítel ji měl napěchovanou masem. Mňamka!!
Nedaleko se nachází i vyhlášená čokoládovna, kterou jsem já jakožto milovník všeho sladkého musela navštívit. Hned u vstupu Vás pohltí čokoládový Notre Dame. Dlouho jsme váhali, zda si máme koupit makronky, které jsou pro Francii tak typické. A ano - koupili jsme si je a stály za to! :) Takže pokud se do Francie chystáte, určitě ochutnejte ;)


Bylo již kolem 19.h. a my se museli vrátit zpět k autobusu, aby nás odvezl k lodi. Následovala večerní plavba po Seině. Plavba byla naprosto skvělá a my mohli ještě jednou vidět památky jako Louvre, Notre Dame či Eiffelovku.
Musím se k něčemu přiznat. Jela jsem na dovču tzv. na motýly :-/ Dívala jsem se na počasí a mělo být krásně, tak jsem si říkala: ,,Proč bych sebou měla tahat ještě svetr?" Ano, byla to blbost, protože v kufru zbyla hromada místa + jeden svetr, co to je? Obvykle je můj přítel ten, který chodí na motýly a podceňuje počasí. Tentokrát jsem to byla já a ještě ke všemu na dovolené :D Přiznávám - nebylo to příliš rozumné. Na lodi jsem se samozřejmě klepala, jak ratlík. Mám ale hodného přítele a ačkoli jsem protestovala, tak mi půjčil svou mikču a sám zůstal (jako jediný "blázen" :D) v tričku.


Ve finále šlo o moc hezký den a my i přes to, že jsme první den řekli : ,,Poznávací zájezd už NE!", začali přemýšlet, že bysme přeci jen mohli ještě někam vyrazit ;)

Poslední den nás čekal Disneyland, od kterého jsem já očekávala hodně, hodně, hodně! :)

Mějte se krásně!

Blanka

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kiki Kiki | Web | 28. srpna 2014 v 10:53 | Reagovat

Ahoj jé ty se máš ,taky bych hned vyrazila do Francie do Paříže :)
,jinakk tomu komentu co jsi nechala u mě na blogu , jo taky by se mi líbili ,

2 Daisy Daisy | Web | 28. srpna 2014 v 22:58 | Reagovat

Jak já ti závidím! Nikdy jsem v Paříži nebyla

3 Nora Mong / The Blondivogue Nora Mong / The Blondivogue | Web | 29. srpna 2014 v 10:31 | Reagovat

super článek :) také bych se tam chtěla podívat :)

4 Katy Katy | Web | 29. srpna 2014 v 19:52 | Reagovat

závidím ti <3 Ale ve Francii (Paříži) jsem už jednou byla :)

5 Suzy Suzy | 4. září 2014 v 19:46 | Reagovat

Já ti tak závidím, hned bych jela taky, je to můj největší sen na světě. :)
Mimochodem článek je moc hezký.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama