Kde se nápad na dovču v Paříži zrodil

6. srpna 2014 v 13:47 | Blanka |  Letem světem
Ahoj všichni!

Vzhledem tomu, že jsme loňskou dovolenou trávili u moře (Mimochodem má 1.návštěva moře, s rodiči máme procestovanou spíše ČR, protože tatík se nevydrží válet týden u moře), rozhodli jsme se, že bysme mohli letos zkusit něco jiného.

Jak jsem již někde zmiňovala, jsem mírně infantilní a miluji oslíka Ijáčka :D Tudíž návštěva Francie zakončená výletem do Disneylandu se zdála jako naprostý ideál.

Zájezd jsme vybírali přes Invii a shodou okolností jedeme se stejnou cestovkou jako k moři (ABC Tours). 5 dní si tedy budeme užívat krásy Paříže. Odjíždíme 13.8. v odpoledních hodinách z Prahy.
Zatím však ale nemáme žádné pokyny, tudíž jsem trošku nervózní, protože ještě nemám vše nalajnované a naplánované, jak jsem zvyklá :D Pokyny chodí 5-7 dní před odjezdem, takže je vlastně ještě čas. No ale nejdéle v pátek asi donutím přítele, aby případně napsal do cestovky email :D

Jediné čeho se obávám je strava. Budeme v podstatě celý den pryč, takže se budeme stravovat "za pochodu". Rozhodně nechci chodit do KFC apod., tak snad budou opravdu bagetárny na každém rohu, jak mi všichni kolem tvrdí :)

Velké balení nastane asi pondělí nebo úterý. Zatím jen peru :D
Rozhodla jsem se, že zážitky a fotky dám den po dni na blog, proto jsem založila novou rubriku, ačkoli v ní bude asi jen pár článků. Můžete se těšit na fotky, věřím, že jich málo nebude :)

A jestli se těším? Můj přítel se těší od prvního dne objednání zájezdu. Já jsem ale člověk, který se na dovolenou nijak extra netěší. Nebo ne netěší, ale asi to až tolik neprožívám. Prostě až tam přijedem, tak tam budem a pak si dovču začnu užívat :) Letos se akorát tak těším na to, že (doufejme) nebudu myslet 5 dní na školu a snad si i trošku odpočinu, abych mohla přijet a zase se šrotit a stresovat jako blázen.


Pokud jste byli ve Francii, tak mi klidně napište, co se Vám nejvíc líbilo, jaké to bylo, jak jste se stravovali, prostě cokoli :)

Mějte se krásně!

Blanka

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aňa Aňa | Web | 6. srpna 2014 v 15:17 | Reagovat

Ve Francii jsem ještě nebyla, ale určitě mě láká. To je možná dobře, že se zas tak moc netěšíš. Říká se, že když se člověk netěší, tak o to je to pak lepší. Když to totiž těší, tak od toho očekává hodně a pak může být zklamaný. :)

2 Kateríína Kateríína | Web | 7. srpna 2014 v 8:23 | Reagovat

Moc pěkný blog! ;)

3 Shabana Shabana | E-mail | Web | 7. srpna 2014 v 21:00 | Reagovat

Já Francii miluju, ale dosud jsem se do ní taky skoro nedostala. Jen do města Calais, jelikož jsem byla na zájezdu do Londýna a tak jsem jela trajektem z Calais do Doveru. Ale bylo to v noci, takže jsem skoro nic z Francie neviděla. Škoda. Možná někdy jindy.
A tobě přeju, ať je to nezapomenutelná dovolená.

4 Adina Adina | Web | 8. srpna 2014 v 18:34 | Reagovat

Užij si dovolenou a měj se také krásně :)

5 Cath Cath | Web | 8. srpna 2014 v 22:37 | Reagovat

Užij si to tam a moc se těším na fotky a zážitky :)

6 louisa-courbetova louisa-courbetova | Web | 11. srpna 2014 v 18:00 | Reagovat

Ahoj! :)
Co se týče Francie, byla jsem tam jednou, konkrétně právě v Paříži a musím říct - zamilovala jsem si to město na celý život.  Taky ale nutno říct, že jsem si ho prošla, jak se říká "po svém", a tedy ne, že bych se nešla podívat na Eifellovku nebo Triumfální oblouk, ale daleko víc mě zaujaly ty okrajovější části města.
Nejlepší zážitky mám ze čtvrti Belleville, je to taková přistěhovalecko-dělnicko-umělecká čtvrť,  ovšem kdo nemá rád Araby, černochy, angažované umělce, malé děti, zmatek, hluk, zvuk harmoniky a levičáky, pak nechť tam nechodí. Já to miluju, takže jsem tam byla jako doma. :D

Co se týče jídla - tak zrovna velkým množstvím peněz jsem neoplývala, takže jsem si s sebou z domu vzala normálně nějakou paštiku, turisťák (kdybych to tak jedla v centru, tak jsem za blbce, ale třeba v Belleville to je úplně normální) a jediné, co jsem si tam kupovala, byly každý den čerstvé bagety. Stojí v průměru tak 0.75 euro a pekárna je opravdu na každém rohu. Nejlepší bylo, jak jsem tam byla v jakési sámošce a oni na mě neveřícně hleděli, že tam hledám pečivo, když pečivo je přece v pekárně! :D

Jinak, pár tipů:
1. Francouzi jsou daleko politicky angažovanější, než my. Takže můžeš téměř ze 70% pravděpodobností čekat, že na Náměstí Bastily nebo Náměstí Republiky potkáš nějakou demonstraci.

2. Jestli jsi třeba nááhodou ortodoxní Žid, tak se nepřiplétej do cesty lidem s palestinskými vlajkami, většinou proti tobě nic nemají, ale sem tam je mezi nimi nějaký extrémista, co nechápe, že všichni židé světa fakt nemůžou za to, co vyvádí Izraelská armáda v Gaze/ jestli jsi třeba náááhodou muslimka, arabka nebo rómka (zkrátka někdo zahalený či tmavší pleti), pak pro změnu bacha na nacionalisty a extrémisty mezi Židy, teď se to tam dost mele mezi sebou.

3. Dávej pozor, ať z tebe nevylákají všechny peníze, co máš, protože kdybys měla dát všem žebrákům, všem nádherně hrajícím harmonikářům a všem sbírkám pro neslyšící, tak tě zruinují na dva životy dopředu.

3. Schválně si všimni, jak obrovské množství lidí - a rodin s malými dětmi - je tam na ulici. Normálně tam tak spí, na nějakých matracích, žebrají nebo tak něco. Je ostuda tak bohatého města Paříže, že je v něm tolik chudoby. A nejsou to jen "nelegální imigranti", jsou to často i Francouzi.

6. lepší než metrem je jezdit na kole. Buď si vzít kola s sebou (jako já), nebo si tam kola zapůjčit. Poznáte větší kus Paříže, uličky, bulváry a na mapě vám to bude dávat větší smysl, než když si budete hrát na krtky.

Tak to je asi všechno, měj se tam hezky,  ahoj :)

Louisa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama