Říjen 2014

Chci vůbec to, co dělám?

22. října 2014 v 8:47 | Blanka |  O ničem a zároveň o všem
Ahoj všichni!

Dnes tu bude menší vylejvárna srdéčka, takže kdo nechce číst negativní článek, šup na jiný :)

Věc se má tak - sice jsem v jednom ne až tak dávném článku psala, že se snažím, užívat si života a nevnímat tolik školu, ale včera mi kamarádka z vyššího ročníku psala, zda jsem viděla otázky, které dala dohromady ke státnicím. No a má nálada je tu zpět.

Nejsem člověk, který by byl zvyklý prohrávat. Rodiče mě vždy jako jedináčka podporovali (ačkoli myslím,že by podporovali každé své dítě bez ohledu na to, kolik by jich měli), ve škole jsem nikdy neměla problémy, ať už to byla základní škola nebo střední. Vždy jsem patřila k dobrým studentům. Přechod na VŠ byl pro mě obtížný hlavně kvůli tomu, že mám hodně velké problémy se seznamováním. První měsíc byl pro mě prostě peklo. Chodila jsem ze školy i do školy s brekem. Po chodbách jsem se ploužila se zaslzelýma očima a zamlženýma brýlema. Postupem času se ale vše zlepšilo, našla jsem si přátele, přišlo první bezproblémové zkouškové, druhé, třetí a toto léto čtvrté zlomové zkouškové.

Konec druhého ročníku je na naší katedře jakési sýto. Díky dvěma nejmenovaným předmětům lidé prodlužují několik let studia a někteří bohužel odchází i přes to bez bakalářského titulu. Co se mě týče, splnila jsem všechny zkoušky, až na tyto dvě. Pěvně doufám, možná i trochu věřím, že literární zkouška se mi za rok povede. To snad nebude až tak velký problém.
Co se ale týče zkoušky jazykové....Vidím ji, jako nepřekonatelnou překážku. Abych se vůbec dostala ke zkoušce, musím splnit testy, které jsou brutální. Když je nesplním, promarnila jsem jeden pokus na zapsání předmětu a ke zkoušce vlastně ani nejdu.
Samozřejmě, že nejsem zdaleka jediná, kdo zkoušku nesplnil. Mnoho mých přátel ji nesplnilo stejně jako já. Ale nejhorší je, že si nemůžeme vzájemně pomoct, protože si nejsem zcela jistá, zda někdo z fakulty (kromě samotné vyučující) předmět chápe. Když jsme sháněli doučování, nikdo nebyl schopen nás řádně učit :D :(

A já si kladu otázku - má vůbec cenu zůstávat na škole? Strašně moc bych si přála učit. Obor, který studuji mě baví, ale abych pravdu řekla, tento (pro mě velký) neúspěch mě nějakým způsobem demotivoval. Bylo pro mě normální, chodit na přednášky, které jsou nepovinné. Ale teď - teď chodím jen tam, kde je to nezbytně nutné :(
Do toho mi má vedoucí bakalářky oznámila, že by bylo vhodné, abych ji napsala do konce roku, protože neví, jak se bude nacházet na katedře po novém roce. To je další věc. Říkám si, že sepíšu bakalářku a na konec se třeba ani nedostanu kvůli jednomu hloupému předmětu ke státnicím. Což by znamenalo, že hodiny psaní by přišly vniveč.

Zároveň se bojím, že všechny zklamu. Prodloužím studium a ani po 4 letech bakalářského studia nezískám titul. Fakt jak blbec :( Taky pochybuji, že bych si s obchodní akademií našla nějaké místo v kanceláři, bance, apod. Jistě, že bych skončila za pokladnou v Tescu(neberte to jako znevažování této práce, rozhodně ne!) a je jasný, že to se asi moc nelíbí nikomu, když mohl mít víc.

Takže ve finále nevim, co si se svým životem počít. Mám studovat dál, zkusit složit zkoušku a pokud ji nesložim, zkusit to ještě jednou a doufat, že to konečně vyjde a budu moct státnicovat?
Nebo snad mám odejít už teď, netrávit hodiny nad psaním bakalářky, najít si práci(což ale asi nebude sranda, že jo) a poté si vyčítat, že jsem školu vzdala?

Nevim, nevim a hrozně mě to užírá a trápí.

Pokud máte někdo podobnou zkušenost, dejte vědět, jak jste ji vyřešili a pokud ne, klidně mi napište taky ;)

Hezký den všem!
Blanka

Nákupy Kik

20. října 2014 v 10:16 | Blanka |  Nákupy + recenze
Ahoj všichni!

Za poslední měsíc jsem docela hojně nakupovala v Kiku. Oblečení z tohoto obchodu příliš nemusím, ale občas se najde kousek, který se mnou odejde domů.

Jako první jsem koupila tyto úžasné šatičky pro mou malou neteřinku. Doufám, že jí příští rok v létě budou. Teď se nám začala krapet zakulacovat :D Stály 79 Kč (akce) a měly by údajně být na děti od 9 do 12 měsíců. Hrozně se mi líbí, že jsou k nim i "kalhotky", protože v roce bude nejspíš malá ještě nosit plínku.

Jak jsem již psala, máme nový byt a mám tendenci ho zútulňovat. Tohoto ježuru jsem nejdříve koupila mamče, protože obě máme rády tento typ dekorací. Přijde mi rozkošný a tělíčko má plyšové. Kupodivu se líbil i mému příteli, a proto jsem ihned po víkendu běžela koupit jednoho i nám. Čekal tam na mě poslední. Cena 50 Kč.

Další tu mám soví dózu, která mi přišla moc pěkná třeba jen jako dekorace. Na konec bude mít asi využití na léky, protože ty máme v současné době poházené všude možně po bytě, tak budou alespoň na jednom místě. Cena 79 Kč.

Jedna má kamarádka měla svátek, druhá oslaví tento týden narozeniny, takže jsem oběma jako drobnost k dárku koupila toto srdíčko. Je menší, průměr má zhruba 15 cm a stálo 25 Kč.

Protože naše slánka s pepřenkou byly již značně zašlé, koupili jsme si tyto pejsky. Asi ne každému se budou líbit, ale nám přišli vtipní. Přesnou cenu si nepamatuji, ale stáli do 40 Kč určitě.

Všechny legíny nakoupené v Lidlu jsem již stihla rozdrbat, proto když jsem v Kiku viděla tyto, vzala jsem si je. V akci stály 55 Kč, ale legínami bych je opravdu nenazývala. Jde spíš o silnější silonky, takové na kterých neuděláte oko svým roztřepeným nehtem. Nemůžu si je vynachválit. Jsou moc pohodlné a líbí se mi detail krajky na konci nohavice.

Legíny jsem si vzala ještě jedny, taktéž stály 55 Kč, ale foto nemám, protože jsou již v koši. Byly sice silnější, takže by se legínami narozdíl od těch prvních nazvat daly, ale byly neskutečně kluzké! Sukně mi po nich lezla až ke krku! Takže možná dobře, že se proděravěly už po prvním tříhodinovém nošení.

Jsem fanda barevných lepících papírků. Velké balení jsem loni kupovala v Lidlu a vlastně vůbec nevím, proč jsem si vzala jen jedny. Z tohoto důvodu jsem si je celou dobu šetřila. Letos jsem ale zjistila, že v Kiku je mají také. Velké za 25 Kč a menší balení (za mě super do školní kabelky) za 15 Kč.

Minulý týden nám přišel Kik leták. Sice jsem říkala, že s oblečením odsud příliš neodcházím, ale zalíbila se mi tu zimní bunda. Protože žádnou letos nemám, vyrazila jsem do obchodu. Na těle tedy vypadá mnohem lépe než na ramínku. Na konec jsem si ji vzala. Cena byla kolem 450 Kč, ALE....Paní u kasy byla nejspíš nová, soudě podle její rychlosti a bohužel mírné zmatenosti. Platila jsem však pouze 344 Kč, říkala jsem si ,,Ááá asi nějaká sleva." a spokojeně odcházela domů. Doma jsem si však všimla, že na účtence je nápis "zaměstnanecký nákup". Tudíž žádná sleva, ale paní nováček mi omylem dala nákup pro zaměstnance s 20% slevou. No kolikrát se Vám tohle stane? ;)

To by bylo pro dnešek vše.
Mějte se krásně!

Blanka

Kouzlo Vánoc se vytratilo!

16. října 2014 v 10:33 | Blanka |  O ničem a zároveň o všem
Ahoj všichni!

To jsem zase byla jednoho dne na nákupu a přišla jsem tak trochu rozčarována.

To že některé hyper a super markety mají vánoční kolekce, čokoládové Mikuláše, sněhuláky apod. už na konci srpna asi netřeba komentovat. Jako dobře no, asi by tento tah měl nalákat zákazníky a zvýšit tím obchodu tržby. Tuto logiku sice jako zákazník nechápu, protože osobně si říkám, že jsou kapku padlí na hlavu, ale ok.

Co mě dnes ale opravdu vytočilo bylo, když jsem přijela k nejmenovanému obchodu a na parkovišti stál vánoční stromeček! Jako cože?! Vánoční stromeček? To si dělají srandu? Jako pardon, ale tohle mě tak znechutilo, že do Vánoc sem snad nepůjdu nakoupit :D (naštěstí nejde o obchod, kam chodím na běžné nákupy).

Nevím, jaký je Váš názor, ale mně tohle jako zákazníka spíše otravuje než aby mě to nutilo k nákupu. Podle mě se těmito marketingovými tahy kouzlo Vánoc naprosto vytratilo. V tuto chvíli, když vidím vánoční dekorace v regálech, tak na mě vánoční nálada tedy opravdu nedýchá. Vánoce mám moc ráda a začínám se na ně těšit zhruba od začátku prosince. Proto nemám nutnost nakupovat vánoční ozdoby v říjnu. Jistě, dárky nakupuji dříve. Jen čekám, že za týden budou znít v nákupákách vánoční koledy a to pro mě bude asi vrchol všeho :D

Zajímalo by mě, jaký je Váš názor? Vítáte, že jsou vánoční ozdoby ke koupení již teď nebo Vás to taktéž spíše otravuje?

Hezký den,
BlankaNákupy Ebay září 2014

15. října 2014 v 9:54 | Blanka |  Nákupy + recenze
Ahoj všichni!

Jistě, jsem si vědoma toho, že už máme téměř polovinu října, ale tak snad mi prominete. A když ne, tak ne ;) :P

Vintage náramek
Hodně jsem se na něj těšila a o to víc jsem zklamaná. Barva na obrázku od prodejce vypadá tmavě modrá, ve skutečnosti je ale naprosto ČERNÁ!! Jeden provázek mi ihned vypadl ze zavírání, tudíž jsem už opravovala. A na ruce se mi nelíbí vůbec :(
Hodnocení: 3/10 (3 body za to, že náramek alespoň přišel)
Cena: 18 Kč (aukce)
Doba dodání: 5 týdnů

Aplikátory očních stínů
Nemám ráda takové ty mini aplikátory, které jsou u některých očních stínů. Tyto jsou o něco delší a proto jsem si řekla, proč je za tu cenu nevyzkoušet? V balení jich je celkem 5 a osobně jsem s nimi spokojená, vyhovují mi. Zbylé čtyři jsou někde poházené a pardon, tento je už trochu jetý :D
Hodnocení: 10/10
Cena: 35 Kč
Doba dodání: 25 dní

Kosmetická taštička
Ještě před rokem bych si vystačila s tužkou na oči a řasenkou. Jelikož se ale má kosmetická výbava začíná rozšiřovat, musela jsem si pořídit také větší kosmetickou taštičku. Jsem z ní nadšená a nemůžu si ji vynachválit! Pravdou je, že puntíky jsou spíš růžové než fialové a na fotce vypadá taštička otřesně, protože když není napěchovaná, nedrží tvar.
Hodnocení: 10/10
Cena: 106 Kč
Doba dodání: 24 dní

Náušnice s modrými kameny
Mému okolí se příliš nelíbí, ale já nemám co vytknout!
Hodnocení: 10/10
Cena: 22 Kč (aukce)
Doba dodání: 29 dní

Stříbrný náramek se srdcem
Sice má punc, ale stříbrný není. Koupala jsem se s ním, stříbrná barva slezla. Takže po 14 dnech nošení je v koši.
Hodnocení: 0/10
Cena: 12 Kč (aukce)
Doba dodání: 21 dní

Vintage náramek růžový
Líbí se mi mnohem víc než ten první. I provedení mi přijde "kvalitnější", pokud to tedy je možné.
Hodnocení: 10/10
Cena: 20 Kč (aukce)
Doba dodání: 20 dní

"Zrcadla" motýli
Pokud si je koupíte, nebuďte hloupí jako já. S novým bytem jsem samozřejmě začala kupovat i doplňky do něj. Ne vše se však mému příteli líbí, motýli ale bodují. Tudíž jsem se moc těšila až dorazí, ale...Přišli matní, poškrábaní, jednoduše nepoužitelní. Takže jsem si říkala, že kdesi koupím fólii a přelepím je. I když nestáli hodně, nedalo mi to a napsala jsem prodejci. Ten mi sdělil, že je na nich fólie! :D Fakt blbec.Sice jsem to zkoušela sloupnout, ale jde to pěkně špatně, tudíž jsem prostě myslela, že takhle hrozní mají být :D Uznala jsem svou chybu a jede se dál.
Jo a nenechte se ošálit ilustračním obrázkem, ale čtěte popisky, protože motýli opravdu nejsou tak velcí, jako na obrázku prodejce.
Hodnocení: 10/10
Cena: 35 Kč
Doba dodání: 14 dní

Mějte se krásně!

Blanka

Téma týdne : Má smyl něco plánovat?

8. října 2014 v 14:13 | Blanka |  Téma týdne
Ahoj všichni!

Znáte to, naplánujete si pohodovou drbárnu s kamarádkou, připravíte něco k zobání, vínko a ona vám napíše, že nemůže, protože...Super, takže co s naplánovaným večerem? Telka, net, blog, film? Vaše polovička v práci, tudíž jste ze všeho totálně naštvaní, znechucení, ačkoli jí to nechcete mít za zlé.

Nebo se chystáte na velkou rodinnou oslavu, naplánujete si na středu kadeřníka, abyste zazářila, když v tom vám kadeřnice v pondělí volá, že je nemocná. Fajn, takže zase nebudu hvězda.

Cestou do školy si řeknete, že máte hodinu čas, proto zajdete na drobný nákup, protože doma chybí cosi. A ejhle, pod vlak skočí sebevrah, tudíž ve finále nestihnete ani školu.

Zdárným příkladem je také to, když si vyjednáte stěhováky na určitý den, ale realitní makléřka vám den předem zavolá, že se stěhování ruší z důvodu xy.

Je taky možné, že váš plán bude takový, že přijdete domů, hodíte nohy nahoru a sepíšete pár stránek na vaši bakalářku. V tom vám ale volá maminka nejmenované studentky, která stihla během měsíce nasbírat pět pětek z matematiky. Tudíž opět potřebuje naléhavě doučování (no aby ne, když u mě byla naposledy před půl rokem) a vaše pohodové odpoledne se rázem mění v psychické peklo :D

Také se může stát, že jste natěšeni na super odpočinkový výlet, ale osoba s kterou jste měli jet, musí naléhavě do práce. Zase nic...

Tohle jsou události za poslední měsíc, opravdu málokterá věc mi vyjde podle plánu, tudíž za mě nějaké plánování rozhodně smysl nemá! :) Navíc jsem vypozorovala, že neplánované věci/akce/cokoli bývají lepší než ty plánované.

Mějte se krásně!

Blanka

Už se nikdy nechci stěhovat!

8. října 2014 v 14:12 | Blanka |  O ničem a zároveň o všem
Ahoj všichni!

Někteří jste možná zaznamenali většina nejspíš ne, že jsem se teď trošku odmlčela. Nebudu se omlouvat nebo něco podobného, nemám k tomu důvod :D Od poloviny září řešíme stěhování do nového a mnohem hezčího bytu. V prvopočátcích jsem byla hrozně nadšená, ale starosti, které přišly po tom, mě hodně rychle vyléčily.

Prvním oříškem byla domluva s realitní makléřkou. Neustále nám věšela bulíky na nos a vymýšlela si termíny, kdy se můžeme konečně začít stěhovat. Takže jsme si vždy zajistili lidi, ona to poté odvolala a takto asi 3x. Hrozný, hrozný, hrozný! Údajně byl problém s minulou nájemnicí, protože nebyla schopná uvést byt do řádného stavu.
Do toho naše bývalá majitelka nějakým způsobem nepřenesla přes srdce, že chceme odejít a požadovala, abychom odešli z bytu již v polovině měsíce, ačkoli nájem byl zaplacený do konce měsíce. Tudíž jsme s přítelem řešili, kam vlastně půjdem (jasně, že k mým rodičům) a kam dáme zatím nábytek apod. Byla to neskutečná starost a stres a jako dvě mladá telátka jsme samozřejmě nevěděli, zda má na to ta důra (pardon,ale jsem ještě mírná) vlastně právo. Když jsme se trochu uklidnili, zasedli jsme k počítači, obvolali známé a mohli se důře vysmát, že na nic nárok nemá a tudíž čus bambus.

Nastal den stěhování. Zas až tolik věcí nemáme + měli jsme hodně pomocníků, tudíž za dopoledne bylo "hotovo". Nastalo sčítání škod. Ach jo, to si nepřejte, kolik nábytku je obouchaného!!!! VŠECHEN! Všechen, až na jednu malou komodu. Jisté tedy je, že až se budeme stěhovat znovu (vysvětlím níže), nábytek s námi již nepůjde a koupíme nový.

Přítel měl ještě pár dní dovolené, a proto jsme si zašli přihlásit elektřinu, plyn, apod., ale ejhle. Protože je téměř nemožné, abychom měli něco bez problémů, u plynu není možné podat přímou výpověď, ale pouze žádost o výpověď, která je závislá na tom, až přijde nájemník, který má bydlet po nás a plyn si přihlásí. Může se tedy stát, že budeme pokutováni za neoprávněný odběr plynu díky něčí neschopnosti.

Jak jsem již psala, s paní majitelkou kloudná domluva není. Zároveň na nového majitele nemáme žádný kontakt. Ten sice plynárnu navštívil, ale nic nevyřídil, protože mu údajně něco chybělo. (To má být dospělý člověk? :D)
Nóó takže se asi stane, že odpojíme plynoměr a bývalá paní majitelka si budeme muset za několik desítek tisíc nechat dělat revizi. Jako jo, je to blbý, ale když to nejde po dobrém?!

A připojení internetu? Taky legrace.....Byli jsme na pobočce asi 3x a ve finále zapojení a přehlášení trvalo dýl, než když jsme si internet dělali úplně poprvé a nechávali si navíc posílat modem. Technik ještě ke všemu ani nevěděl, kam přípojku píchnout, no prostě odborníci.
Já, bez internetu naprosto nervózní, protože ho potřebuji k výuce mých žáků, paráda.

Jo a ještě něco. Včera se nám nejspíš rozbil plynový kotel :D Super ne?
Tudíž doufám, že jediné stěhování, které ještě někdy v životě podstoupím bude, až si koupíme vlastní byt/dům. Což si samozřejmě budu muset ještě pár let počkat. Snad až konečně dokončím školu a nebo (horší varianta) neúspěšně skončím školu a najdu si zaměstnání.

Jednoduše jsem si asi potřebovala nějak postěžovat, ačkoli to třeba ani nebude nikdo číst.Hrozně se těším, až bude vše vyřešené a budeme konečně moct v klidu bydlet a žít :D

Jaké jsou Vaše zkušenosti s pronajímateli, stěhováním? :)

Mějte se krásně a již teď předesílám, že ti kteří se klepou na nákupy - máte se na co těšit. Z ebay očekávám 30 balíčků, některé již dorazily, takže je možná o víkendu dám do nákupů za září ;)

Blanka