Už se nikdy nechci stěhovat!

8. října 2014 v 14:12 | Blanka |  O ničem a zároveň o všem
Ahoj všichni!

Někteří jste možná zaznamenali většina nejspíš ne, že jsem se teď trošku odmlčela. Nebudu se omlouvat nebo něco podobného, nemám k tomu důvod :D Od poloviny září řešíme stěhování do nového a mnohem hezčího bytu. V prvopočátcích jsem byla hrozně nadšená, ale starosti, které přišly po tom, mě hodně rychle vyléčily.

Prvním oříškem byla domluva s realitní makléřkou. Neustále nám věšela bulíky na nos a vymýšlela si termíny, kdy se můžeme konečně začít stěhovat. Takže jsme si vždy zajistili lidi, ona to poté odvolala a takto asi 3x. Hrozný, hrozný, hrozný! Údajně byl problém s minulou nájemnicí, protože nebyla schopná uvést byt do řádného stavu.
Do toho naše bývalá majitelka nějakým způsobem nepřenesla přes srdce, že chceme odejít a požadovala, abychom odešli z bytu již v polovině měsíce, ačkoli nájem byl zaplacený do konce měsíce. Tudíž jsme s přítelem řešili, kam vlastně půjdem (jasně, že k mým rodičům) a kam dáme zatím nábytek apod. Byla to neskutečná starost a stres a jako dvě mladá telátka jsme samozřejmě nevěděli, zda má na to ta důra (pardon,ale jsem ještě mírná) vlastně právo. Když jsme se trochu uklidnili, zasedli jsme k počítači, obvolali známé a mohli se důře vysmát, že na nic nárok nemá a tudíž čus bambus.

Nastal den stěhování. Zas až tolik věcí nemáme + měli jsme hodně pomocníků, tudíž za dopoledne bylo "hotovo". Nastalo sčítání škod. Ach jo, to si nepřejte, kolik nábytku je obouchaného!!!! VŠECHEN! Všechen, až na jednu malou komodu. Jisté tedy je, že až se budeme stěhovat znovu (vysvětlím níže), nábytek s námi již nepůjde a koupíme nový.

Přítel měl ještě pár dní dovolené, a proto jsme si zašli přihlásit elektřinu, plyn, apod., ale ejhle. Protože je téměř nemožné, abychom měli něco bez problémů, u plynu není možné podat přímou výpověď, ale pouze žádost o výpověď, která je závislá na tom, až přijde nájemník, který má bydlet po nás a plyn si přihlásí. Může se tedy stát, že budeme pokutováni za neoprávněný odběr plynu díky něčí neschopnosti.

Jak jsem již psala, s paní majitelkou kloudná domluva není. Zároveň na nového majitele nemáme žádný kontakt. Ten sice plynárnu navštívil, ale nic nevyřídil, protože mu údajně něco chybělo. (To má být dospělý člověk? :D)
Nóó takže se asi stane, že odpojíme plynoměr a bývalá paní majitelka si budeme muset za několik desítek tisíc nechat dělat revizi. Jako jo, je to blbý, ale když to nejde po dobrém?!

A připojení internetu? Taky legrace.....Byli jsme na pobočce asi 3x a ve finále zapojení a přehlášení trvalo dýl, než když jsme si internet dělali úplně poprvé a nechávali si navíc posílat modem. Technik ještě ke všemu ani nevěděl, kam přípojku píchnout, no prostě odborníci.
Já, bez internetu naprosto nervózní, protože ho potřebuji k výuce mých žáků, paráda.

Jo a ještě něco. Včera se nám nejspíš rozbil plynový kotel :D Super ne?
Tudíž doufám, že jediné stěhování, které ještě někdy v životě podstoupím bude, až si koupíme vlastní byt/dům. Což si samozřejmě budu muset ještě pár let počkat. Snad až konečně dokončím školu a nebo (horší varianta) neúspěšně skončím školu a najdu si zaměstnání.

Jednoduše jsem si asi potřebovala nějak postěžovat, ačkoli to třeba ani nebude nikdo číst.Hrozně se těším, až bude vše vyřešené a budeme konečně moct v klidu bydlet a žít :D

Jaké jsou Vaše zkušenosti s pronajímateli, stěhováním? :)

Mějte se krásně a již teď předesílám, že ti kteří se klepou na nákupy - máte se na co těšit. Z ebay očekávám 30 balíčků, některé již dorazily, takže je možná o víkendu dám do nákupů za září ;)

Blanka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 chatparisien chatparisien | Web | 9. října 2014 v 16:13 | Reagovat

Teda, úplně se děsím, až se budu muset jednou stěhovat! Asi radši zůstanu bydlet u maminky. :D

2 rezincin rezincin | E-mail | Web | 10. října 2014 v 21:12 | Reagovat

Jooo, tak nás to taky čeká ;) Od příštího týdne začínáme obcházet byty a vyhlížet nějaký nový pro nás ;) Ale já pevně věřím, že to vše půjde hladce ;)

3 DenisaT DenisaT | 25. listopadu 2016 v 13:35 | Reagovat

Jako stahování je peklo. Na konci letních prázdnin jsem se stěhovala s partnerem do bytu. Měla jsem pár krabiček z Lidl klasika. Co jsem však netušila, že mi pustí pod tíhou všech těch skript, takže do běhu jsem musela shánět něco pevněji, co se mi povedlo, protože pár kamarádů se už přede mnou stěhovalo, tak jsem měla pár pevných krabic a všechny jejich pečlivě zaplnila, problém ale byl, že jsem nečekala, že budu balit i přítele. Tak si asi umíte představit, že on si šel na služební cestu a já jsem ho měla balit, nyní kdejaké skleněné lahve tam měl ... Takže jsem nepotřebovala už jen krabice ale i bublinkovou fólii. Jediné štěstí, že na FB na mě vyběhla reklama na obalove-material.cz a jejich bublinkové fólie. Nakoupila jsem zde vše a trvalo mi to jen 3 dny dát jeho "skromnou" zásobu do krabic. Nechtějte vědět co to bylo při stahování a už vůbec si to neumím představit, co budeme dělat před prázndinami, kdy nám končí smlouva nájemní ....

4 Markéta Markéta | 30. ledna 2017 v 17:03 | Reagovat

Ahojda, hezky napsáno :) já stěhování opravdu nesnáším. Copak, když se člověk stěhuje sám, to docela jde, ale potom s prckem a tátou to je mazec... My se stěhovali z domečku do bytu a bylo to více jak náročné. Manžel přinesl krabice z práce, já posbírala po kámoškách tašky z lidlu, banánové krabice ani neměli (nejsou již takové, co se dobře uchopí) a tak jsem musela objednat přes web - prepravky-plastove.cz a to jen díky moji babičce. :) Říiala, že bude mít velkou úrodu jablek a nemá je do čeho dát, protože co měla poslední rok, tak rozdávala vše v přepravkách a vratili se ji dvě. Takže já objednala, babička zaplatila. My se přestěhovali a babička dostala "zpět" své nové přepravky. Další stěhování nás čeká v letě, s bytu do domku, tak snad to bude jednodušší. Babička bude mít prý přepravky pro nás připravené :) Dala jsem na charitu 4 pytle oblečení, vyházela zbytečnosti a stejně mi přijde, že toho máme moc....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama