Leden 2015

Téma týdne: Vyber si

31. ledna 2015 v 16:14 | Blanka |  Téma týdne
Člověk si musí v životě hodně vybírat, nemyslíte?

Můj první velký výběr nastal na konci základky, kdy jsem si měla vybrat střední školu. Můj názor je takový, že opravdu málo který puberťák ví, čím se bude chtít po zbytek svého života živit. Čím jsem vlastně chtěla být? Učitelkou? Ano, v té době asi už ano.
Protože jsem ale maminčin mazánek a také jedináček, nechtěla jsem z domova. Výběr na který mě ovšem nasměrovali moji rodiče tedy padl na obchodní akademii. S odstupem času si říkám, že by možná bylo lepší jít rovnou na střední pedagogickou, ale co se dá dělat.
Výběr střední školy byl ale podle mě dobrý. Škola mě bavila, prospívala jsem skvěle, maturitu jsem zvládla levou zadní. Fajn...

Nastal výběr autoškoly. Ten byl úplně v mé režii a musím říct, že nebyl nejvhodnější. Do dnes neumím řádně couvat. Ups...

Výběr který se mi ale opravdu vydařil byl výběr mého snad již životního partnera :)

Nyní se dostáváme k výběru VŠ. Jedna je blízko bydliště, chci být učitelkou, proč tedy nejít na nejmenovanou pedagogickou fakultu. Hurá, jsem tu. Přijímačky dopadly skvěle, může začít velký studentský život. Jistě, ten by začal, kdybych nestudovala dvouobor,neměla přes 20 předmětů a školu každý den. Trpěla jsem jako zvíře a můj problém seznamování se tomu opravdu nepomohl.
Našla jsem tu ale zpřízněné duše a začalo se mi tu líbit, až do druháku. Tady nastal velký zlom díky nejmenované paní docentce, která dělá mnoha studentům ze života peklo.
Nebyla jsem studentkou, která by na školu kašlala. Teď jsem ve třeťáku a mám chuť s tím vším seknout. Píšu bakalářku, která mě nebaví, ačkoli téma je skvělé. Nebaví mě se učit, nebaví mě chodit do školy. Nevím, kdy půjdu ke státnicím...
Totálně jsem selhala, totálně! A to jen díky jedné osobě, která se rozhodla ničit studentům život. Nejsme tak blbí, opravdu nejsme! Ona je jen tak zlá.

A co teď? Na škole trpím opět jako zvíře. Není den bez breku, jsem bezmocná. Mám se školou seknout a najít si práci? Ale jakou? Práci nemají vysokoškoláci, natož holka s obchodkou. "Klesnu" natolik, abych šla pípat za pokladnu, což je pro většinu mých kolegů práce podřadná. (Prosím, já to jako podřadnou práci neberu. Nerada bych, aby to tak vyznělo.Každý přeci nemůže mít VŠ.)
Chci, aby se moje děti měly jednou dobře. Chci dobře placenou práci, ale co se mnou bude? Dodělám vůbec bakaláře? A pokud náhodou ano, mám se tu týrat další dva roky na magistru? Kolik lidí zklamu, když školu prostě nedodělám? Zahodím tři roky, možná čtyři....

Neměla jsem jít spíš na ekonomku, když mě střední ekonomická bavila? Ano, možná ano, ale tam jsem přeci nešla kvůli matematice, ve které jsem v posledním ročníku SŠ příliš nevynikala.

Otázkou je, zda bych na tom byla líp, kdybych na VŠ vůbec nešla. To nikdo neví.
Existuje vůbec nějaká rada, jak si dobře vybrat? Myslím, že ne :) :(

Tak jo, zase jeden článek o ničem a zároveň o všem.

Mějte se krásně!

Blanka


Posedlost s názvem Yankee Candle

26. ledna 2015 v 23:18 | Blanka |  Nákupy + recenze
Ahoj všichni!

Již minulý rok při stěhování a hledání bytových doplňků do nového bytu, jsem narazila na troufám si říct světoznámou značku svíček, vosků, všemožných vůní Yankee Candle. Už dříve jsem o ní slyšela, ale nijak jsem tomu nevěnovala pozornost. Nyní ale přišla vlastní domácnost a potřeba zútulnění.

Protože jsem všude četla samou chválu, nelenila jsem a celkem rychle objednala. Budu upřímná, nechce se mi investovat do velkých svíček. Jednak mi to přijde škoda penízků, ačkoli svíčky samozřejmě vydrží hořet mnoho hodin a jednak také proto, že ráda zkouším nové vůně a nebaví mě čichat pouze jednu :)

Proto jsem se rozhodla pro objednání vosků, jejichž cena se pohybuje kolem 50Kč.

Vůně, která mě úplně neoslovila. Mám raději sladké vůně, tato je opravdu velmi intenzivní až mě šimrá nos. Mělo by jít o vůni dětského pudru. Ano, to možná i jo, ale velmi, velmi silnou.

Vosk, který má vonět po sladkosti? Jasná volba! Úžasná jemňoučká vůně, s dodatkem jahod. Ach! Vosk který určitě objednám znovu.

Můj veliký přešlap. V zatemnění mysli, že jde přeci o vůni cupcake jsem jaksi přehlédla, že jde ale o VANILKOVÝ cupcake! Vanilku nesnáším a tento vosk bohužel voní velmi intenzivně, tudíž mi tu bude buď hodně dlouho ležet nebo poletí do koše.

Medová, příjemná vůně, kterou objednám taktéž znovu.

Příjemná, pro mě zimní vůně brusinek.

Celkem intenzivní vůně jablíček. Na mě je ale dost silná, proto ji dávám pouze do vedlejší místnosti, v které se nenacházím :)

Ať žijí Vánoce a vůně jehličí!

Má zatím nej nej nej nej nej vůně!! U této celkem vážně uvažuji o zakoupení velké svíčky. No uvidíme :)

Vosky jinak šetřím, protože mi je líto je dát do aromalampy celé. Vždy tedy kousek nadrobím a když už nevoní, vyloupnu a dám další část.

Musím se zároveň "pochlubit" jakou krásnou krabičku jsem dostala od kamarádky k svátku. No a je určená k schraňování vosků, jak jinak.

To je pro dnešek vše. Mějte se krásně!

BlankaTéma týdne : Život bez internetu

17. ledna 2015 v 19:03 | Blanka |  Téma týdne
Ahoj všichni!

Po delší době téma týdne ke kterému mám co říct.

Život bez internetu si asi hlavně mladší generace nedokážou představit. Co se mě týče, asi bych bez něj také nemohla být, ovšem z jiného důvodu než ti, kteří paří online hry apod. Internet je prostě běžnou součástí mého života, bohužel ale je to tak.
Nevim, kdy mi jede vlak...Šup na internet.
Nevim do kolika mají otevřeno v obchodě XY...Šup na internet.
Potřebuji knížku z knihovny...Šup na internet.
Chci si udělat radost koupí nového trička...Šup na internet.
Potřebuji koupit dárek k Vánocům/narozeninám...Šup na internet.
Chci si přečíst noviny...Šup na internet.

Další věcí jsou sociální sítě. Ano, mám FB a používám ho, ovšem poslední dobou opravdu a převážně pro školní účely, nikoli k sdílení trapného obsahu, apod. Internet tedy používám hlavně k nakupování, zábavě a taky se občas hodí do školy.
Samozřejmě nemám potřebu chodit na internet když jsem mimo domov nebo na dovolené, ale když jsem doma, tak mi jednoduše nedá, nepodívat se na něj.

Na druhou stranu si uvědomuji, že jde o hodně velký žrout času, který je mi přítěží hlavně v době zkouškového období. Nemám dostatečnou vůli nezapnout počítač a asi bych s tím měla opravdu začít něco dělat :D

No jen se přiznejte, jak vydržíte bez ineternetu vy a k čemu ho převážně používáte :)

Hezký den,

Blanka