Únor 2015

To jsem si zas takhle jednou sundala růžové brýle

28. února 2015 v 17:44 | Blanka |  O ničem a zároveň o všem
Ahoj všichni!

Tak včera jsem zase objevila Ameriku, ale vezmeme to popořadě...

K získání zápočtu z jednoho předmětu v tomto semestru patří i dvě hospitace. Protože jsem nechtěla jít do cizího prostředí, tak jsem samozřejmě napsala řediteli obchodní akademie, kde jsem maturovala. Byl velmi vstřícný a oba náslechy mi umožní, mám se jen domluvit s konkrétními vyučujícími.

Začala jsem tedy češtinářům prolézat rozvrhy a na co jsem zase nepřišla...Každý ročník má max. 3 hodiny češtiny týdně! Jako cože? 3 hodiny? To má být vtip?

Takže mé zhnusení ke škole opět narostlo. Začínám si říkat, zda budu mít opravdu práci, když školu dodělám. Přítel mi říkal, že jako učitelka nemám jistotu, že přeci práci seženu, ale já si říkala - jen ať si říká to své. Teď jsem narazila na tvrdou realitu.
To jako abych učila min. na 5 školách, abych měla nějakou slušnou výplatu či co? :D Jasný, mám k češtině ještě jeden obor, ale i tak. Kolik je to hodin týdně? Úplné minimum...

Když jsem toto referovala mamce, tak odpověď byla něco ve smyslu, že přeci můžu ze začátku učit na poloviční úvazek třeba za 10 tisíc (mně to na poloviční přijde i tak docela dost, řekla bych že budu mít méně) a pak se uvidí. Pardon, ale proč jsem v tom případě studovala, když tento plat má u nás pokladní v Tescu (nejde pouze o mou domněnku-pracovala jsem tam)?

Jestli takhle opravdu funguje naše školství, tak nechci učit a vlastně ani nemám důvod dál studovat :D

Tak jo, tím bych asi ukončila dnešní článek o mé představě růžového zaměstnání :D

Mějte se krásně,
Blanka
Razítko na nehty, pokus č.1

4. února 2015 v 12:14 | Blanka |  Nákupy + recenze
Ahoj všichni!

Už pěkně dlouhou dobu se mi tu válí razítko na nehty, které jsem zakoupila loni na ebay, tuším za 40 Kč.

Samozřejmě jsem byla děsně natěšená, když mělo dorazit a také jsem byla děsně zklamaná, když mi to s ním nešlo.
Protože jsem ale již před nějakou dobou řekla sbohem gelovkám, razítko jsem vytáhla s odhodláním naučit se s ním pracovat.

Řeknu Vám, pro mě jakožto velkého nešiku to je docela piplačka. Opravdu nečekejte, že razítko funguje na principu toho, které známe z našich dětských let. Přenést motiv na razítko a také následně na nehet musíte houpavým (kolébkovým) pohybem. Na YT je dost videí, takže kdyžtak mrkněte ;)

Razítko ke koupi zde. Tohle má dokonce 10 destiček, já měla pouze dvě.
Co se týče laku, tak jsem zkusila nějaký obyčejný od vietnamců, který měl být údajně určený pro razítkování. Světe div se, šlo to s ním.

Na první pokus žádná sláva :( ale jsem ráda, že mi nehtech vůbec něco zůstalo :D Tak uvidíme, jak se budu zdokonalovat.

Mějte se krásně!

Blanka