Existuje život po životě?

1. května 2015 v 13:30 | Blanka |  O ničem a zároveň o všem
Ahoj všichni!

Tento článek nosím v hlavě již delší dobu a k napsání mě nyní dokopalo to, že jsme si s přítelem pouštěli seriál ,,Věřte nevěřte". Určitě ho znáte a některé příběhy jsou teda dost silné :)

Abych udělala nějaký úvod. Nevěřím v Boha, ale samozřejmě neodsuzuji lidi, kteří v něj věří. Možná že Bůh je, ale má představa, jaký by měl být je nejspíš špatná. Moje představa o Bohu totiž vypadá tak, že by mělo jít o někoho/něco, co chrání dobré a naopak trestá zlé. Kdyby nějaký Bůh byl, tak by podle mého nedopustil tolik zla, kolik ho na světě je. Ale do tohoto tématu se pouštět nechci...

Už jako dítě jsem nedokázala pochopit, že někdo zemře a dál nic není,život nepokračuje. Člověk se zakope pod zem a prostě nazdar? Né, já tomu nevěřím. Můj přítel tvrdí, že se lidé narodí znovu a žijí jednoduše další život. Já si naopak myslím, že žijí nějaký život po životě. Někde mezi nebem a zemí. Možná že když zemřou, tak v dalším životě jsou již nesmrtelní, v tom případě bysme se mohli ve finále všichni zase shledat, těžko říct.

Existuje mnoho paranormálních jevů, které dotyčným můžeme a nebo nemusíme věřit. Osobně žádnou nemám, vždy jen to, co znám z doslechu. Má prateta mi vyprávěla, že její otec měl rád taková malá kamínka, která má ona nyní na chodbě jako dekoraci. Jednou večer si s rodinou povídali o jejím otci a kamínka se začala hýbat. Prostě "chodila" po chodbě. Brala to se strašným klidem a s odpovědí, že duchové našich zesnulých příbuzných nám neublíží.

Nevím, co si o tom myslet, v každém případě mám před takovými věcmi velký respekt a osobně netuším, jak bych se s podobně zažitou zkušeností vyrovnala. Všechno tohle přemýšlení mě dovedlo ke knize ,,Život po životě". Až ji přečtu a pokud bude za něco stát, určitě se tu o ní objeví článek :)

A co vy? Věříte na posmrtný život?

Mějte se krásně!
Blanka

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama