Hubnutí : Proč a jak to vlastně celé začalo

9. července 2015 v 14:42 | Blanka |  O ničem a zároveň o všem
Ahoj všichni!

Předem bych chtěla říci, že se blog nebude ubírat hubnoucím směrem, to doufám, že ne. Protože už ale opět bojuji se svými kily (tentokrát již správně), tak proč se o to nepodělit s vámi. Na doméně je samozřejmě mnoho blogů zabývající se touto tématikou, ovšem málo kdo hubne s rozumem a většinou se bohužel setkávám s tím, že si slečny myslí, jak skvěle jí, když za den spořádají kousek okurku. Tak takhle by to teda děvčata nešlo!!

Vraťme se ale k tomu, jak to celé vlastně začalo. V roce 2012 jsem se rozhodla se sebou začít něco dělat. Našla jsem si rádo by výživovou poradkyni, abych nad sebou měla bič. Nechci, abyste si mysleli, že jsem tam šla s 60 kilogramy, to opravdu ne. Má váha byla v tu dobu malilinko pod metrák. Věc se měla tak, že jsem mohla jíst vše, ALE do 5000 kj. Dnes vím, že mám sníst mnohem více, ale chybama se člověk učí. Takže jsem počítala, počítala, vážila a vážila, no a v neposlední řadě taky pěkně hladověla milí zlatí. Za 3 měsíce jsem zhubla krásný 20 kilogramů. Ano, velmi pěkné, ale nenechte se zmýlit, za další 3 měsíce bylo vše nahoře a já začala kynout hezky nad metráček. Milá paní poradkyně byla poradkyně jako fík, která se s prominutím za pár měsíců taktéž vyžrala a ve finále jsem zjistila, že její odbornost pramenila z víkendového kurzu. Voalá, proč ne.

Tři roky jsem přežívala, pořád se o něco pokoušela, litovala se, atd. Letos se ale můj protějšek naštaval a řekl, že se sebou budu něco dělat, protože co si budeme povídat - jsem mladá, zatím bezdětná, tlak mám hraniční. Ano, tady už jde o zdraví. Našel mi tedy nutriční poradkyni a světě div se, tato paní je skvělá, a lékařka k tomu! Vysvětlila mi, že je optimální při NEHLADOVĚNÍ hubnout 0,5 kg za týden. Jasně, je to pomalé, ale co si budeme nalhávat...Nenabrala jsem vše během měsíce ;) Navíc jsem se začala fotit a změna je poznat.
Každý měsíc chodím na převážení a konečně se mi začal zrychlovat i metabolismus, hurá už nemám lenocha! Po zkouškovém období snad začnu konečně řádně cvičit a doufám, že centimetry půjdou dolů rychleji. No i kdyby ne, tak co.

Konečně jsem ale pochopila, že musim změnit své stravovací návyky. S kachní paštikou, která je vlastně šunt to opravdu "nepůjde". Mým velkým problémem je zelenina. Nejsem schopná ji pozřít, takže jsme pořídili alespoň odšťavňovač. Co vám ale budu povídat, jím jako nikdy dřív. Abych k obědu snědla 280 g brambor + 200 g masa a ještě bych správně měla mít zeleninu? Wau!

A víte, co je na tom nejlepší? Jím pravidelně, nehladovym a hubnu.
I kdyby si z tohoto článku vzala ponaučení jedna slečna a pochopila, že hladověním si pouze huntuje tělo, byla bych za to ráda :)

Nejspíš nebudu zakládat novou rubriku, protože se domnívám, že by byla nuda, abych vám každý měsíc psala ,,Hmm, mám dole 2 kila, tak čau příště.". Samotnou mě tento typ blogů nebaví. Ale tak nikdy neříkej nikdy, uvidíme, jak se vše vyvine. Když vám budu mít co říct, bude i rubrika.

A abyste mi věřili, že opravdu jím jako slon, tak zde malá ukázka.
Není úplně vidět množství, ale měla jsem 250g bílého jogurtu + 70 g vloček a medík. No zkuste si to spořádat ;)

Večeře pro krále. Žitná houska, mozzarella (miluju!), domácí Lučina s kvalitní šunečkou. Zelenina samozřejmostí.

Mějte se krásně a užívejte léta!

Blanka


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Atze Atze | Web | 15. července 2015 v 22:43 | Reagovat

Když píšeš o tom tlaku, měla bych taky začít cvičit. Zrovna venku, když jsem kouřila jsem nad tím uvažovala. Jen k tomu nemám to správné prostředí .. Ale zdraví je přednější, tak snad se zadaří.
Tobě přeji hodně síly a úspěchů :)

2 Angelica Angelica | Web | 19. července 2015 v 16:05 | Reagovat

Blahopřeju! Někdy je prostě nejlepší se svěřit k odborníkům, přecijen má pak člověk i lepší disciplínu, než když má kontrolovat sám sebe. :)

3 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 26. srpna 2015 v 18:15 | Reagovat

Já se k hubnutí vůbec nedokážu dokopat :D

4 rezincin rezincin | Web | 22. září 2015 v 15:01 | Reagovat

Uf uf, teď jsem zase taky na šílené váze :( "Spokojeně" si kynu a je mě příšerně....režim nula nula nic :( Chci se opět taky namotivovat a začít makat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama