Říjen 2015

Nedivím se, že lidé nadávají na naše zdravotnictví

6. října 2015 v 13:53 | Blanka |  O ničem a zároveň o všem
Jako vážně! Někdy je to do nebe volající.

Tak jo,
ahoj všichni!

Dnešní článek mírně negativní a emocionálně laděný. Co Vám budu povídat...Můj protějšek již před dvěma týdny omdlel a od té doby ho bolí hlava, točí se mu, občas mu je na zvracení. Navštívil tedy svého obvodního lékaře, který mu vypsal doporučení na neurologii. Začali jsme tedy obíhat doktory, což oba nesmírně milujeme, ale co bych pro něj neudělala, že?
Sedíme si takhle 45 minut v nemocnici na neurologii a posloucháme chichotající se sestřičku, která po 50 minutách vylezla, samozřejmě s otázkou ,,Jste objednaný?". Nééé, vážně neni objednaný, ale kam má sakra jít, když jste ambulance?! Ségra zaleze, vyleze po 10 minutách doktorka. Samozřejmě ho neošetří, termíny mají na listopad. ,,To mám jako být do listopadu doma kvůli jednomu vyšetření?"...,,Hmm, asi budete muset."
To jako vážně?! Ta ženská se ho ani nezeptala, co mu je, proč mu tak je! Jako halóóóó, on sem přišel s HLAVOU ty čůzo pitomá, néé s kolenem!!!
Jako pardon, ale za těch 45 minut co se tlemila v ordinaci by byl vyšetřenej 3x! Tvrdila, že CT musí stejně objednat, což teda nechápu už absolutně...Ano, nevidím do toho, ale když má člověk bolesti a někdo ho vyfakuje s tím, že si má měsíc a půl počkat a v podstatě jen tak sedět na zadku doma, protože s tímhle jako strojvedoucí opravdu nemůže řídit vlak....

To samé jsme si vyslechly i u ostatních dvou, které nám doporučily, abysme případně jeli mimo město - logika ne - do ještě většího města, kde určitě budou mít kratší objednací lhůty. Ha ha, vtipná.
Volali jsme tedy do nedalekého města, kde pochopitelně byly termíny ještě za mnohem dýl. Pani doktorka byla ale asi jako jediná ze všech čtyř i po telefonu moc hodná a snažila se alespoň poradit, když už nemohla vyhovět. Bohužel ale protějšku řekla, že to nejspíš bude něco vážnějšího (no nestraš!) a že by ho na ambulanci prostě vyšetřit měli, ale obvykle to domlouvá obvodní lékař. Ten ale stojí za starou bačkoru a včera řekl, že už si neví rady.

Takže co teď? Nikde Vás neošetří, budete dřepět doma na zadku a modlit se, aby Vám za měsíc a půl něco našli, konečně Vás začali léčit a zároveň se budete modlit, že kdyby nic nezjistili, tak musíte další měsíc čekat na jiné vyšetření.

Jo a kdyby to s Váma mrsklo, tak od toho samozřejmě dají všichni ruce pryč!
Krása, krása, krása!

Mějte se lépe než já!
Blanka